fot. Dziewczynki U-13

Kadra U-13 dziewcząt: wspólna lekcja futsalu z AZS UG Ladies Gdańsk

W poniedziałek 28 marca w hali Szkoły Podstawowej nr 92 im. Prymasa Tysiąclecia, na gdańskiej Zaspie odbyła się konsultacja szkoleniowa Kadry Pomorskiego ZPN U-13 dziewcząt.


W ramach projektu #jednadrużyna odbył się pokazowy trening, w którym wspólnie z ekstraligową drużyną AZS UG Ladies Gdańsk wzięły udział uzdolnione dziewczynki z rocznika 2010. Trenerka Patrycja Salwa przyglądała się 17 dziewczynkom z 11 klubów naszego województwa, które tego dnia mogły poczuć się wyjątkowo. Przez blisko dwie godziny wspólnie ze starszymi koleżankami oraz pod okiem Tomasza Afańskiego miały okazję poznać tajniki gry w futsal.

AZS UG Ladies Gdańsk to od lat uznana marka na mapie Polski w kobiecym futsalu. Drużyna mająca w swoim składzie reprezentantki Polski w tej odmianie piłki nożnej. - Jesteśmy zawsze otwarci na takie inicjatywy, bo wierzymy że wszystkich nas łączy miłość do piłki. Dla nas była to nie tylko okazja do miłego spędzenia czasu, ale także swoisty powrót do przeszłości dla naszych zawodniczek. Każda miała przecież kiedyś kilkanaście lat i wiemy, jak ważne są prawidłowe wzorce. Futsal to świetny element procesu treningowego, ubogaca piłkę nożną i pozwala zwiększać swoje indywidualne umiejętności techniczne. Dodatkowo współpraca z trenerką Patrycją Salwą to czysta przyjemność. Bardzo się cieszę, że takie osoby trafiają do Pomorskiego ZPN. Dobrze to świadczy o naszym piłkarskim środowisku - powiedział nam po treningu trener AZS UG Ladies Gdańsk Tomasz Aftański.

Podczas treningu panowała świetna atmosfera. Nasze kadrowiczki z uśmiechem na ustach wspólnie z piłkarkami AZS UG Ladies wykonywały ćwiczenia przygotowane przez sztab szkoleniowy. - Pierwsza konsultacja za nami i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona i dumna z powołanych zawodniczek. Naprawdę pokazały się z dobrej strony, jako piłkarki, ale też jako super młode osoby, u których widać pasję w oczach, uśmiech i pełne zaangażowanie. Cieszy fakt, że miały możliwość spotkać się i trenować wspólnie z zawodniczkami AZS UG Futsal Ladies trenera Tomasza Aftańkiego. To piłkarki oraz trener, którzy zarażają swoją pasją i podejściem do piłki, dlatego dziewczynki miały idealną okazję, aby czerpać pozytywne wzorce. Oprócz obserwacji i selekcji najlepszych zawodniczek na Pomorzu, razem ze sztabem (Aneta Plotzka, Asia Ścisłowska i Mateusz Wiech) chcemy uświadamiać młode zawodniczki i mieć realny wpływ na to, jak potoczy się ich ścieżka piłkarska, dając przykład swoją postawa i doświadczeniem- podsumowała trenerka kadry Pomorskiego ZPN U-13 dziewcząt Patrycja Salwa.

U-13 1

 

U-13

U-13 2

U-13 3

U-13 4

U-13 5

U-13 7

 

 


Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

logo_UM_PZPN.png