fot. Kadra Pomorskiego ZPN U-15 w sezonie 2023/2024

Kadra Pomorskiego ZPN U-15: wyniki pierwszego turnieju kadr wojewódzkich [8-10.09.2023, Suwałki]

W dniach 8-10 września odbył się pierwszy spośród czterech turniejów w ramach rozgrywek reprezentacji WZPN trampkarek U-15 im. Ireny Półtorak. W Suwałkach nasze zawodniczki zanotowały porażkę, zwycięstwo i remis.


Wyniki Pomorskiego ZPN 

Podlaski ZPN 2:1 Pomorski ZPN
1:0 - 23' Gaberiela Gierasimiuk
1:1 - 38' Kaja Mienik
2:1 - 50+1' Gabriela Gierasimiuk

Pomorski ZPN 2:0 Kujawsko-Pomorski ZPN
1:0 - 33' Oliwia Cholewińska
2:0 - 49' Kaja Mienik

Warmińsko-Mazurski ZPN 2:2 Pomorski ZPN
1:0 - 10' Oliwia Zagórska
2:0 - 13' Oliwia Zagórska
2:1 - 49' Gabrysia Stenka
2:2 - 50+2' Gabrysia Stenka

Pozostałe wyniki: 

Warmińsko-Mazurski ZPN - Kujawsko Pomorski ZPN 0:2
Podlaski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 2:0
Kujawsko-Pomorski ZPN - Podlaski ZPN 1:0

Tabela
1. Kujawsko-Pomorski ZPN 6 pkt. 3:2
2. Podlaski ZPN 6 pkt. 4:2
3. Pomorski ZPN 4 pkt. 5:4
4. Warmińsko-Mazurski ZPN 1 pkt. 2:6 

Pomorski ZPN: Zofia Marchlewicz, Marta Zagdan, Małgorzata Radlak, Natalia Płoska, Natalia Duraj, Zofia Wąsik, Zofia Jastrzębska, Martyna Kurcinowska, Zofia Szwarc, Zuzanna Wojtysiak, Laura Mazurek, Gabrysia Stenka, Kaja Mienik, Oliwia Cholewińska, Małgorzata Bondaruk, Lena Myszk, Lena Skręta, Blanka Skręta

Drugi turniej odbędzie się w dniach 13-15 października. Gospodarzem będzie Kujawsko-Pomorski ZPN. 

Na turniej do Suwałk z 18 powołanych dziewczyn, aż 11 debiutowało w oficjalnym meczu kadry naszego województwa. Od początku jako sztab założyliśmy sobie, że głównie musimy się skupić na integracji zawodniczek. Zorganizowaliśmy wiele zabaw i ćwiczeń, które oprócz wspomnianej integracji miały na celu ściągnąć z zawodniczek presję. Widać było, że większość jest bardzo przejęta grą w kadrze województwa. W sztabie szkoleniowym doszło do znaczącej zmiany. Od początku sezonu nowym trenerem został Bogusław Saganowski. Wspólnie jako sztab ustaliliśmy, że będziemy grali ustawieniem 4-5-1. Dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze z założeniami, jakie dostały przed meczem. Wyróżniały się na tle reszty zespołów pod względami wolicjonalnymi, walczyły o każdy metr boiska. Jako zespół wyglądaliśmy również najlepiej od względem piłkarskim. O tym, że zdobyliśmy 4 punkty zadecydowały nasze błędy indywidualne w obronie i nad tym aspektem musimy wspólnie popracować. Wartym odnotowania jest fakt, że każda z powołanych na turniej dziewczyn zagrała we wszystkich meczach. Pierwszy turniej zakończyliśmy z 4 punktami, ale z dużymi szansami i nadziejami na zwycięstwo w kolejnym turnieju w październiku. Warto zaznaczyć, że 3 bramki z 5 w turnieju zdobyły dziewczyny urodzone w roku 2010 Kaja Mienik 2 (AP Karol Piątek) oraz Oliwia Cholewińska 1 (Checz Gdynia), ogólnie z 18 zawodniczek, aż 6 jest z rocznika 2010, co zaprocentuje w przyszłości.


Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

logo_UM_PZPN.png