fot. Kadra Pomorskiego ZPN U-15 turniej w Wąbrzeźnie

Kadra Pomorskiego ZPN U-15 druga na turnieju w Wąbrzeźnie

Kadra Pomorskiego ZPN U-15 zajęła drugie miejsce w drugim turnieju kadr wojewódzkich im. Ireny Półtorak. Podopieczne Patrycji Salwy zremisowały wszystkie trzy spotkania. Podczas turnieju w Wąbrzeźnie najlepiej prezentowały się zawodniczki z Podlaskiego ZPN. Na półmetku rozgrywek nasz zespół zajmuje drugie miejsce.


Pomorski ZPN – Podlaski ZPN 0:0

Patrycja Salwa (trenerka Kadry Pomorskiego ZPN U-15): Od samego początku prowadziłyśmy grę oraz stwarzaliśmy dobre okazje do strzelenia bramki. Dobra dyspozycja bramkarki drużyny przeciwnej oraz dwa słupki i poprzeczka ochroniły rywalki przed stratą gola. Cieszy bardzo dobra postawa naszych zawodniczek, które dzięki grze do samego końca zdołały stworzyć sobie w ostatniej minucie bardzo dobrą sytuacje bramkową, niestety zabrakło centymetrów.

Pomorski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 1:1
Bramka: Magdalena Curyło 7'

Patrycja Salwa: Mecz z Kujawsko-Pomorskim ZPN był wyrównany. Obie drużyny walczyły o każdy centymetr boiska. W 7 minucie Magda Curyło pięknym strzałem z rzutu wolnego otworzyła wynik spotkania. Ostatecznie nasze przeciwniczki w 22 minucie, tuż przed końcem pierwszej połowy, doprowadziły do wyrównania. W rezultacie mecz zakończył się ponownie remisem. Jesteśmy zadowoleni z gry naszych zawodniczek, ponieważ zrealizowały założenia postawione przed spotkaniem.

Warmińsko – Mazurski ZPN – Pomorski ZPN 2:2
Bramki: Zofia Jastrzębska 12' Karolina Dudzińska 40'

Patrycja Salwa: W ostatnim meczu turnieju widoczna była dominacja naszych zawodniczek. Po składnej akcji w 12 minucie Zosia Jastrzębska umieściła futbolówkę w bramce, mocnym strzałem pod poprzeczkę. Niestety w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy nasze rywalki wykorzystały błędy w obronie i wyrównały, a następnie wyszły na prowadzenie 2-1. Nasze wojowniczki nie spuściły głów w dół, walczyły do końca i w 40 minucie Karolina Dudzińska precyzyjnym strzałem w okno doprowadziła do remisu. W tym meczu dwa błędy w obronie kosztowały nas utratę dwóch punktów. Należy jednak podkreślić, że reakcja naszej drużyny na utratę prowadzenia była bardzo dobra.

Podsumowanie:
Na turnieju w Wąbrzeźnie wszystkie z osiemanstu powołanych dziewczyn grały po równo. Tylko w naszym zespole nawet bramkarki broniły w każdym meczu po połowie. Od początku jako sztab naciskaliśmy na integrację. Zorganizowaliśmy wiele zabaw i ćwiczeń by ściągnąć z zawodniczek presję. Udało nam się stworzyć bardzo dobrą atmosferę w drużynie. Zauważyliśmy, że wiele dziewczyn ma braki w przygotowaniu taktycznym, dlatego na rozmowach indywidualnych skupiliśmy się na przekazaniu wskazówek taktycznych. Graliśmy 4-3-3 w ataku z przejściem na 4-5-1 w obronie oraz 4-4-2. Dziewczyny wyróżniały się na tle reszty zespołów pod względami wolicjonalnymi, walczyły o każdy metr boiska. Mamy drużynę, która bardzo dobrze potrafi zareagować po stracie bramki. Z Wąbrzeźna wracamy z trzema cennymi punktami i po dwóch turniejach mamy 10 punktów, które na ten moment dają nam drugie miejsce w tabeli. Przed nami sporo czasu do kolejnego turnieju, zamierzamy ten czas wykorzystać na obserwację dziewczyn w klubach i kilka zgrupowań selekcyjnych, na których chcemy zobaczyć pozostałe dziewczyny grające w piłkę nożną w naszym województwie. 

Kadra Pomorskiego ZPN: Anna Ślusarska, Weronika Rzeszotek, Eliza Ałanowska, Natalia Płoska, Wiktoria Rzeszotek, Zofia Wąsik, Małgorzata Pettke, Wiktoria Sieradzka, Aleksandra Neubauer, Wiktoria Rybicka, Zofia Jastrzębska, Curyło Magda, Anna Potrykus, Cysza Nadia, Bondaruk Małgorzata, Lena Myszk, Rogalewska Paulina, Karolina Dudzińska

Wyniki i tabela drugiego turnieju w Wąbrzeźnie
Warmińsko-Mazurski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 1:1
Pomorski ZPN - Podlaski ZPN 0:0
Kujawsko-Pomorski ZPN – Pomorski ZPN 1:1
Warmińsko-Mazurski ZPN – Podlaski ZPN 0:1
Kujawsko-Pomorski ZPN – Podlaski ZPN 0:1
Pomorski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 2:2

Tabela
1. Podlaski ZPN 7 pkt. 2-0
2. Pomorski ZPN 3 pkt. 3-3
3. Warmińsko-Mazurski ZPN 2 pkt. 3-4
4. Kujawsko-Pomorski ZPN 2 pkt. 2-3

Tabela po dwóch turniejach
1. Podlaski ZPN 13 pkt. 6-3
2. Pomorski ZPN 10 pkt. 9-4
3. Kujawsko-Pomorski ZPN 6 pkt. 5-5
4. Warmińsko-Mazurski ZPN 2 pkt. 5-13

Bramki
2 - Kaja Mienik, Karolina Dudzińska
1 - Małgorzata Pettke, Wiktoria Rybicka, Paulina Rogalewska, Magdalena Curyło, Zofia Jastrzębska


Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

logo_UM_PZPN.png