fot. Kadra Pomorskiego ZPN U-13 - jesień 2023

Kadra Pomorskiego ZPN U-13 dziewcząt zwycięzcą makroregionu

Kadra Pomorskiego ZPN U-13 dziewcząt zajęła drugie miejsce w turnieju towarzyskim reprezentacji WZPN, który odbył się w Bydgoszczy. Nasze zawodniczki po dwóch turniejach okazały się najlepsze i wygrały rywalizację w makroregionie.


Podlaski ZPN - Pomorski ZPN 2:1
Bramki: Agata Błaszkowska

Pomorski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 2:6
Bramki: Zuzanna Taras, Amelia Soja

Warmińsko-Mazurski ZPN - Pomorski ZPN 1:3
Bramki: Blanka Pączek, Martyna Lipińska, Zuzanna Rzeszewicz

Pomorski ZPN: Wiktoria Wreza, Pola Nowak, Amelia Gugała, Amelia Kloka, Martyna Lipińska, Amelia Soja, Zuzanna Taras, Dominika Dryja, Jagna Wieczorkowska, Aurelia Rzeszewicz, Nikola Lipkowska, Agata Błaszkowska, Laura Chałubowicz, Zuzanna Rzeszewicz, Maria Pomorska, Kornelia Dopke, Banka Pączek, Maja Pawlina

Kujawsko-Pomorski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 6:1
Podlaski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 1:2
Podlaski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 2:6

Tabela turnieju w Bydgoszczy:
1. Kujawsko-Pomorski ZPN 9 pkt. 18:5
2. Pomorski ZPN 3 pkt. 6:9
3. Podlaski ZPN 3 pkt. 5:9
4. Warmińsko-Mazurski ZPN 3 pkt. 4:10

Tabela końcowa:
1. Pomorski ZPN 10 pkt. 16:10
2. Podlaski ZPN 9 pkt. 15:13
3. Kujawsko-Pomorski ZPN 9 pkt. 19:24
3. Warmińsko-Mazurski ZPN 7 pkt. 8:11

Na turniej do Bydgoszczy Kadra Pomorskiego ZPN U-13 dziewcząt pojechała z bardzo pozytywnym nastawieniem jako lider grupy po pierwszym turnieju w makroregionie. Na tym etapie wynik był dla nas sprawą drugorzędną, skupiliśmy się na dobrej grze, integracji i zbudowaniu atmosfery w zespole. Śmiało możemy powiedzieć, że nasze cele udało się zrealizować. Cieszy nas również fakt, że debiutantki poradziły sobie bardzo dobrze. Do Bydgoszczy zabraliśmy 18 zawodniczek z 10 klubów. Staraliśmy się, aby każda zawodniczka zagrała w równym wymiarze czasowym. Jako sztab jesteśmy dumni i zadowoleni z naszych dziewczyn. Mając zawodniczki z takim potencjałem w naszym województwie z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość.


Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

logo_UM_PZPN.png