Kadra Pomorskiego ZPN 2010: zwycięstwo z Kujawsko-Pomorskim ZPN i awans do turnieju finałowego

Kadra Pomorskiego ZPN wygrała 1:0 z kadrą Kujawsko-Pomorskiego ZPN i tym samym zapewniła sobie awans na turniej finałowy Rozgrywek Kadr Wojewódzkich Chłopców U-13 o Puchar im. Kazimierza Górskiego, który odbędzie się w dniach 25 czerwca - 1 lipca w miejscowościach Jarosław i Radymno na terenie województwa podkarpackiego.

Kujawsko-Pomorski ZPN - Pomorski ZPN 0:1 (0:0)
bramka: Jakub Patyk

Pomorski ZPN: Jakub Tryk (SI Arka Gdynia) - Maciej Zaborowski (Radunia Stężyca), Tomasz Jakubowski (Jaguar Gdańsk), Aleksander Block (Lechia Gdańsk) - Bartosz Górski (Lechia Gdańsk) Wojciech Orzechowski (UKS Orlen Gdańsk), Adam Łukasiewicz (SI Arka Gdynia), Igor Świgowski (Jaguar Gdańsk) - Paweł Przybyszewski (Jaguar Gdańsk)

zagrali również: Filip Szymański (AP Gryf Słupsk), Sebastian Wunsz (Dragon Pomorze), Jan Baczyński (Chojniczanka Chojnice), Jakub Patyk (AP Gryf Słupsk), Oliwier Łaskarzewski (Jaguar Gdańsk), Bartosz Skrodzki (SI Arka Gdynia)

Łukasz Godlewski: Pierwszy mecz rundy rewanżowej po półrocznej przerwie był dla nas trudnym spotkaniem. W pierwszej połowie zespół z Kujaw skutecznie utrudniał nam grę w fazie atakowania podczas budowania gry. Gospodarze w fazie bronienia byli w obronie średniej i mieliśmy problem ze zdobyciem przestrzeni oraz stworzeniem sytuacji bramkowej. Zabrakło w bocznych sektorach działań indywidualnych u zawodników poprzez prowadzenie piłki, drybling czy grę 1x1. W pierwszej połowie dobrze przeciwdziałaliśmy na atak szybki drużyny Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Nasi zawodnicy właściwie reagowali na atakowanie wolnej przestrzeni za ich plecami poprzez odpowiednią asekurację, a cały zespół dążył do utrzymania odpowiednich odległości między sobą.

Na początku drugiej połowy Jakub Patyk zdecydował się na uderzenie do bramki zza pola karnego, a sytuacja zakończyła się zdobytą bramką. Od tego momentu zrobiło się więcej wolnego miejsca na boisku, chłopcy podejmowali więcej działań indywidualnych i grupowych. Obydwie drużyny dążyły do stworzenia sytuacji bramkowej. Gratulacje dla zawodników za dążenie do realizacji celów.

Dziękujemy Trenerom klubowym za dotychczasową współpracę. To jest przede wszystkim ich zasługa, że wybrana grupa zawodników będzie miała możliwość współzawodnictwa na wysokim poziomie podczas Mistrzostw Polski na Podkarpaciu w dniach 25 czerwca - 1 lipca 2023. Przed nami kolejne akcje szkoleniowe, po których staniemy przed trudnym wyborem optymalnej grupy zawodników na mecze mistrzowskie. Podziękowania dla sztabu szkoleniowego Jakuba Izdebskiego (drugi trener), Michała Chamery (trener bramkarzy), Krystiana Śwista (trener bramkarzy) Waldemara Żurawskiego (kierownik) za zaangażowanie oraz dla Pomorskiego ZPN za optymalne warunki podczas wyjazdu na mecz w Solcu Kujawskim.

Warmińsko-Mazurski ZPN - Podlaski ZPN 0:3