fot. Pomorski ZPN

Kadra Pomorskiego ZPN 2009 i 2010: podsumowanie września i października

Wrzesień i październik, jak co roku, są bardzo pracowite dla trenerów i zawodników kadr wojewódzkich.


Kadra rocznika 2009 po roku spotkań i konsultacji selekcyjnych rozegrała swoje pierwsze trzy oficjalne spotkania w ramach eliminacji turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego podejmując na wyjeździe Podlaski ZPN oraz Warmińsko Mazurski ZPN i u siebie Kujawsko Pomorski ZPN. Każdy mecz kadry wojewódzkiej jest dla młodych zawodników sporym doświadczeniem i możliwością rywalizacji sportowej na wysokim poziomie. 

W myśl zasady "zaszczyt pociąga za sobą obowiązek" oprócz spotkań oficjalnych w ciągu dwóch miesięcy odbyło się osiem konsultacji, a w każdy weekend trenerzy Arkadiusz Janor i Rafał Kaczmarczyk dokonywali obserwacji spotkań ligowych.

Mimo faktu, iż kolejne rewanżowe spotkania rozegrane zostaną na wiosnę (kwiecień, maj) to jeszcze w planach tegorocznych są mecze sparingowe. 

Rafał Kaczmarczyk: Naszym celem priorytetowym jest indywidualny rozwój zawodników, którzy dysponują różnym potencjałem. Możliwość gry w kadrze województwa pomorskiego to spore wyróżnienie, jednak zawsze to powtarzamy, iż najważniejsza praca wykonywana jest przez trenerów klubowych, którym w tym miejscu dziękujemy za dobrą współpracę.

- Praca selekcyjna w kadrze naborowej 2010 ma swoją indywidualną specyfikę - podkreśla trener Arkadiusz Janor. - Naszym celem na najbliższe miesiące jest przegląd jak największej liczby zawodników. Jak dotąd przeprowadziliśmy siedem konsultacji podczas których w naszym notesie znalazło się 114 zawodników. Młodzi ludzie rozwijają się bardzo dynamicznie dlatego ważne jest aby obejmować ich ciągłym monitoringiem. Otwieramy się na miejscowości w całym naszym województwie. Dziękujemy osobom dzięki, którym mogliśmy przeprowadzić konsultacje w Osicach, Dębnicy, Starej Kiszewie, Tczewie, Rytlu, Lęborku oraz Stegnie.

W celu chęci zgłoszenia wyróżniających się zawodników w konsultacji selekcyjnej rocznika 2010 prosimy o kontakt z trenerem Arkadiuszem Janor
tel.501-558-417 (preferowana forma kontaktu sms z podaniem imienia, nazwiska, klubu oraz pozycji zawodnika na której gra w klubie)

kadry1.jpg

kadry2.jpg

kadry3.jpg

kadry4.jpg

kadry5.jpg

kadry6.jpg


Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

logo_UM_PZPN.png