Kadra Pomorskiego ZPN 2008: Podlaski ZPN - Pomorski ZPN 4:0

W inauguracyjnym spotkaniu kadra Pomorskiego ZPN z rocznika 2008 przegrała z rówieśnikami z Podlasia 0:4.

Rozgrywki o Puchar im. Kazimierza Deyny, kategoria wiekowa U-14 (C2 – rocznik 2008)

Podlaski ZPN - Pomorski ZPN 4:0 (2:0)

Pomorski ZPN: Jakub Zieliński (Jaguar Gdańsk) - Kacper Czernowałów (UKS Lotos Gdańsk), Marcel Kulesza (Jaguar Gdańsk), Fabian Ziółkowski (Gedania Gdańsk), Jeremi Iwanicki - kpt. (Lechia Gdańsk) - Alan Łodożyński (Lechia Gdańsk), Kacper Cwajda (UKS Lotos Gdańsk), Filip Wiśniewski (Olimpijczyk Kwakowo) - Igor Hasa (UKS Lotos Gdańsk), Nikodem Chyliński (Lechia Gdańsk), Oliwier Sak (Lechia Gdańsk)

W drugiej połowie zagrali: Wiktor Pionk (Jaguar Gdańsk), Oskar Sas (Jaguar Gdańsk), Hubert Gemba (SAP Sopot), Filip Szymański (Jaguar Gdańsk), Adam Gdaniec (Radunia Stężyca), Maciej Kowalski (SI Arka Gdynia), Tymon Wojciechowski (SAP Sopot)

Łukasz Godlewski: Mieliśmy plan na mecz w fazie atakowania oraz bronienia, lecz szybko stracona bramka samobójcza w trzeciej minucie, po stałym fragmencie gry, wpłynęła na realizację założeń. Zespół Podlaskiego ZPN dominował w pierwszej połowie, a z naszej strony zabrakło realizacji celów w budowaniu gry. Mieliśmy małą liczbę zawodników w zakończeniu gry w polu karnym przeciwnika. Po rozmowie z zawodnikami podczas przerwy w meczu oraz zmianach, w drugiej części spotkania stwarzaliśmy sytuacje poprzez uderzenia na bramkę oraz akcje bramkowe. Zabrakło skutecznego zakończenia, zaś przeciwnik wykorzystał swoje kolejne sytuacje - czwartą bramkę zdobyli po rzucie karnym. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji wyjazdu, trenerom klubowym za dotychczasową współpracę. Przed nami kolejne mecze mistrzowskie, w których zawodnicy zdobędą kolejne doświadczenia na wysokim poziomie.

Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.