fot. dziewczyny

Jedna drużyna – drużyna dziewczyn! Pomorskie święto piłkarskie

Pomorski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Piłki Nożnej, Arena Gdańsk Operator oraz InvestGDA zapraszają na wyjątkowe wydarzenie. 20 maja drużyna dziewczyn przejmie na jeden dzień Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk! Dziewczynki będą miały niesamowitą okazję zagrać na murawie 42-tysięcznego, najpiękniejszego stadionu w Polsce.


Piłkarskie święto pod nazwą „Jedna drużyna – drużyna dziewczyn” rozpoczniemy od turniejów dla trzech kategorii wiekowych. Rozgrywki zaplanowane są dla zawodniczek w kategoriach U-9, U-11 oraz U-13.

Po zakończeniu części turniejowej (od godz. 16.00) zapraszamy wszystkie dziewczynki na część piknikową, podczas której będzie można: zmierzyć się w wyzwaniach sprawnościowych, wygrać gadżety, obejrzeć pokazy piłkarskiego freestylu, a także wiele innych atrakcji. Ta część wydarzenia otwarta jest dla wszystkich młodych pasjonatek piłki nożnej. Gorąco zachęcamy do przyjścia na Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk nie tylko dziewczynki, które już grają w klubach, ale również te, które kochają futbol lub chcą bliżej poznać tę dyscyplinę sportu.

Gdański piknik jest częścią ogólnopolskiej kampanii Polskiego Związku Piłki Nożnej „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” realizowanej w ramach „Strategii piłki nożnej kobiet w Polsce na lata 2022-2026. Chcemy pokazać, że piłka nożna to sport również dla dziewczynek. To świetna dyscyplina drużynowa, która daje szanse na rozwój, nowe przyjaźnie i niesamowite emocje sportowe.

Drużyny, które wezmą udział w turniejach, będą miały również okazję zwiedzić bursztynową arenę  z przewodnikiem, a trenerzy i opiekunowie grup mogą przedstawić swoją ofertę sportową osobom, które pojawią się na pikniku. Dodatkową, wyjątkową atrakcją będą warsztaty szkoleniowe dla trenerów dziewczęcych drużyn, które poprowadzi selekcjonerka reprezentacji Polski – Nina Patalon. Szczegóły dotyczące zapisów na warsztaty przedstawimy w odrębnej informacji.

DZ13.jpg

Harmonogram wydarzenia (20 maja 2024):

10:00 - otwarcie biura zawodów
11:00 - start rozgrywek w trzech kategoriach: U-9, U-11, U13*
15:30 - zakończenie części turniejowej
16:00-18:00 - otwarty piknik dla dziewcząt z wieloma atrakcjami, m.in.:

  • zbieranie pieczątek w konkurencjach piłkarskich (karne, slalom itp.);
  • losowanie nagród (gadżetów) za komplet pieczątek;
  • pokaz freestylowy Miłosza Stopińskiego (Tenodpilki); 
  • pokazowy trening piłkarek AP Orlen Gdańsk;
  • insta ramki do zdjęć na stadionie;
  • muzyka, zabawa;
  • pokaz baniek mydlanych;
  • brokatowe makijaże

16:00-17:30 - warsztaty szkoleniowe dla trenerów powadzone przez selekcjonerkę reprezentacji  Polski - Ninę Patalon;
18:00 - koniec wydarzenia.
* harmonogram  i system rozgrywek turniejowych dostosowany zostanie do liczby zgłoszonych drużyn i zostanie udostępniony po zamknięciu zgłoszeń.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.

dz7.jpg

W ramach pikniku organizator zapewnia obsługę medyczną, obsadę sędziowską, puchary dla trzech najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej oraz pamiątkowe medale dla uczestniczek (część turniejowa). Od godziny 16.00 zapraszamy na animacje i konkurencje z nagrodami rzeczowymi dla wszystkich fanek piłki nożnej.

Drużyny chętne do wzięcia udziału w turniejach prosimy o wysłanie formularza (doc | pdf) na adres mailowy: druzynadziewczyn@pomorski-zpn.pl

Jeszcze raz gorąco zapraszamy wszystkie fanki futbolu z rodzinami i przyjaciółmi na Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk. Czeka Was moc atrakcji!

Organizatorzy: Pomorski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Piłki Nożnej, Arena Gdańsk Operator
Partner wydarzenia: InvestGDA
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Wojewoda Pomorska Beata Rutkiewicz oraz Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz www.gdansk.pl