fot. Jaguar Gdańsk - zdobywca Pucharu Polski.jpg

Jaguar Gdańsk z wojewódzkim Pucharem Polski!

W finale Pucharu Polski Jaguar Gdańsk wygrał 1:0 z Kaszubią Kościerzyna. Jedyna bramka padła w 72 minucie, a strzelił ją zawodnik z Kościerzyny – Łukasz Wróbel.


Spotkanie samo w sobie wprawdzie nie należało do wybitnych. Drużyny grały ostrożnie i nie chciały popełnić kosztownego w skutkach błędu. Nie było otwartej walki, a raczej piłkarskie szachy. Stąd też sytuacji bramkowych nie było wiele. Zadecydowała akcja, w której po dośrodkowaniu źle w piłkę trafił Łukasz Wróbel i skierował ją do własnej bramki.

Tym samym historyczny sukces Jaguara Gdańsk stał się faktem. Gdańszczanie w 1/32 finału zagrają z Puszczą Niepołomice.

Zwycięzca oprócz pamiątkowych medali i pucharu otrzymał czek na 40 000 zł. Pokonani otrzymali również pamiątkowe medale i czek na kwotę 10 000 zł.

Współorganizatorem spotkania był Urząd Miasta w Brusach.

Kaszubia: Pupkalipiński - Hański (71' Hofman), Wróbel, Kubiszewski, Tuttas, Żukowski (75' Troka), Bujnowski (46' Wesołowski), Śmietanko, Sikora (82' Rycewicz), Wąs, Cysewski

Jaguar: Skrypoczka - Jadanowski, Jaroszek, Pietruszewski, Rychłowski (79' Bladowski), Zalow, Espersen, Rzepnikowski (87' Sawicki), Wireński (46' Filas), Chiczewski, Wieczorek (54' Brzeski)

żółte kartki: Krystian Hański, Kamil Sikora - Krystian Espersen, Piotr Wieczorek

Zapis filmowy meczu znajduje się TUTAJ

Zdjęcia z meczu znajdują się TUTAJ.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg