fot. Fundacja Piłkarstwa Polskiego

III edycja Programu Wsparcia 2020/2021

Ogłoszony w roku 2018 Program Wsparcia – nowatorski projekt Fundacji Piłkarstwa Polskiego przeznaczony dla weteranów polskiego futbolu, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony środowiska piłkarskiego. Świadczy o tym nie tylko duża liczba nadesłanych zgłoszeń, ale przede wszystkim wiele podziękowań i ciepłych słów, które do nas dotarły.


W odpowiedzi na duże  zainteresowanie Programem, decyzją Prezesa Zbigniewa Bońka oraz Zarządu PZPN Program Wsparcia będzie kontynuowany.  Turnusy rehabilitacyjne przydzielone w ramach III edycji Programu rozpoczną się z dniem 27.09.2020.

W trzeciej  edycji Programu Wsparcia niezmienne pozostają zasady naboru, jak i szeroka gama zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych, które w ramach turnusu otrzymają uczestnicy Programu.

Podobnie jak w zeszłym roku zawodnicy oraz zasłużeni działacze piłkarscy mogą się ubiegać o dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w klinice uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku, która jest partnerem programu. Osoba zakwalifikowana do programu zostanie zakwaterowana w jednoosobowym pokoju, otrzyma pełne wyżywienie w formie bufetu szwedzkiego oraz całodobową opiekę lekarską. Pobyt w uzdrowisku rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, który kieruje beneficjenta na wybrane zabiegi rehabilitacyjne. Ośrodek dysponuje bogatą infrastrukturą oraz szerokim pakietem wykonywanych zabiegów w takich grupach jak:

  • kinezyterapia,
  • fizykoterapia,
  • magnetoterapia, światłolecznictwo, ultradźwięki,
  • hydroterapia, balneoterapia,
  • masaże

Lekarz pomoże wybrać pacjentowi dodatkowo 5 zabiegów z każdej grupy tygodniowo.


 

Termin nadsyłania wniosków został przedłużony do dnia 30 listopada 2020 roku.

Wnioski, które zostały nadesłane w ramach wcześniejszych edycji Programu a nie zostały rozpatrzone pozytywnie nadal będą brane pod uwagę i ponownie rozpatrywane przez Kapitułę Programu pod warunkiem dosłania podpisanego dokumentu procedury SARS Cov-2.

Wszystkie szczegóły na temat programuy wsparcia można znaleźć TUTAJ