fot. Dziennik Bałtycki

Głosuj w 68. Plebiscycie Sportowym Dziennika Bałtyckiego

Głosuj na najpopularniejszych sportowców, trenerów, drużyny i działaczy sportowych dekady oraz na sportowe talenty roku


Głosowanie w tegorocznej edycji Plebiscytu Sportowego rozpoczęte [TUTAJ]! W tym wyjątkowym roku, w którym pandemia tak bardzo wypłynęła na nasze życie, plebiscyt będzie dotyczyć nie tylko mijającego roku, lecz ostatniego dziesięciolecia. Głosami Czytelników zostaną przyznane prestiżowe tytuły Sportowca Dekady - osobno wśród kobiet i mężczyzn, Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodzeni zostaną także działacze i sportowe talenty z regionu. Niezależnie od głosowania swoje nagrody przyzna kapituła.

Plebiscyt Sportowy "Dziennika Bałtyckiego" to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowy w naszym regionie. W tym roku nagrody dla najpopularniejszych sportowców, trenerów i drużyny zostaną przyznane już po raz 68. Od kilku lat plebiscyt jest prowadzony w szerokiej formule, w której głosami naszych Czytelników nagradzani są nie tylko zawodnicy, lecz także trenerzy, drużyny i ludzie sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli. Patronem plebiscytu jest Marszałek Województwa Pomorskiego.

 
Wyjątkowa edycja plebiscytu
Jednak tegoroczna edycja akcji będzie wyjątkowa. Pandemia koronawirusa zmieniła wszystkie dziedziny życia - także sport. Wydarzenia sportowe, zarówno mniejsze, gminne i powiatowe, jak i te największe na świecie jak Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zostały odwołane, a w zawodach, które się odbyły, nie mogli wziąć udziału kibice. Ograniczenia związane z pandemią zmieniły terminarze rozgrywek, a wielu zawodnikom i ludziom sportu nie udało się uniknąć zachorowania.

Biorąc pod uwagę te wyjątkowe okoliczności postanowiono, że w tym roku środowisko sportowe naszego regionu doceni w dłuższej perspektywie ostatniego dziesięciolecia.

Sześć kategorii i dwa etapy 
Głosami Czytelników Dziennika Bałtyckiego zostaną przyznane tytuły Najpopularniejszego Sportowca Dekady (osobno wśród kobiet i mężczyzn), Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodzimy także menedżerów sportu, organizatorów i animatorów życia sportowego przyznając głosami Czytelników tytuł Działacza Sportowego Dekady.

Podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscytu tak i w tym roku zaprezentujemy też młodych sportowców, którzy są na początku swojej kariery. W tym przypadku tytuł Sportowy Talent nie będzie oczywiście dotyczyć dekady.

Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z naszego działu sportowego, kluby i związki sportowe oraz nasi Czytelnicy.

Głosowanie zostanie przeprowadzone w dwóch etapach. Najpierw laureaci w każdej kategorii zostaną wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte od początku głosowania. Spośród nich zostaną wybrani zdobywcy głównych tytułów i nagród w kategoriach Sportowcy DekadyTrener Dekady i Drużyny Dekady, a także Sportowy Talent Roku. W kategorii Działacz Sportowy Dekady głosowanie będzie prowadzone w jednym, wojewódzkim etapie.

Sportowców nagrodzi także kapituła 
Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców w głosowaniu Czytelników, Kolegium Redakcyjne nominuje sportowców do tytułu Najlepszego Sportowca Dekady, a następnie Kapituła Plebiscytowa pod przewodnictwem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, wybierze spośród nich zdobywców tego tytułu.

Multimedialna gala sportu 
W lutym odbędzie się multimedialna gala online Plebiscytu Sportowego, która będzie transmitowana na żywo w naszym serwisie internetowym i na Facebooku. Podczas gali zostaną zaprezentowani wszyscy laureaci w każdej kategorii z każdego miasta i powiatu.

Nagrody dla laureatów 
Zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego miasta i powiatu otrzymają:
- dyplom gratulacyjny potwierdzający zdobycie tytułu Sportowca Dekady - KobietySportowca Dekady - MężczyźniTrenera DekadyDrużyny Dekady lub Sportowego Talentu Roku w mieście lub powiecie
- medal Plebiscytu Sportowego
- awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

W wojewódzkim finale na zwycięzców czekają nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych za zdobycie pierwszego miejsca oraz 1500 złotych i 1000 złotych za zdobycie odpowiednio miejsca drugiego i trzeciego.

Ważne terminy
- Głosowanie w pierwszym, miejskim i powiatowym etapie plebiscytu rozpocznie się w poniedziałek, 14 grudnia i będzie trwać do czwartku, 7 stycznia 2021, do godz. 21:30.
- Zgłoszenia kandydatów do nagród będą przyjmowane do piątku, 18 grudnia.
- Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania.
- W poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. wszyscy finaliści zostaną zaprezentowani w dodatku sportowym do poniedziałkowego wydania gazety i rozpocznie się głosowanie w finale wojewódzkim.
- Będzie ono trwać do wtorku, 19 stycznia, do godz. 21:30
_____________________
Informacji o akcji udziela:
Marta Gromowska
tel. 604 964 942
e-mail: marta.gromowska@polskapress.pl