Finał Pucharu Tymbarku w województwie pomorskim

W dniach 15-17.05.2023 odbył się finał wojewódzki Turnieju o Puchar Tymbarku. To już XXIII edycja największego tego typu turnieju w Europie.

Prawie sto drużyn z całego województwa rywalizowało w duchu fair play o tytuł mistrza województwa, a dwie najstarsze kategorie również o prawo wyjazdu na finał ogólnopolski do Warszawy.

Finały już po raz kolejny odbyły się na doskonale przygotowanych obiektach przy ulicy Traugutta w Gdańsku. Dzięki współpracy z miastem Gdańsk, drużyny mogły korzystać z głównej płyty oraz boiska sztucznego wraz z pełnym zapleczem sanitarnym, dzięki czemu turniej stał na najwyższym poziomie, a dziewczynki i chłopcy rywalizowali z sobą w duchu fair play.

Trzeba również zaznaczyć, że podtrzymana została tradycja aby wynagrodzić zespoły grające wybitnie fair play. Każdy z tych zespołów dostał nagrodę Fair Play im. Pawła Adamowicza w postaci worka z piłkami.

Zwycięzcy w województwie pomorskim XXIII edycji Pucharu Tymbarku

W poniedziałek 15 maja odbył się pierwszy dzień finałów wojewódzkich turnieju o Puchar Tymbarku. Rywalizowano w kategorii U-12. Wśród chłopców zwyciężyła drużyna SP 5 Gdańsk. Wśród dziewczynek najlepszym zespołem została ekipa SP Przodkowo 🤩
🧒
1️⃣🥇SP 5 Gdańsk
2️⃣🥈SP 2 Luzino
3️⃣🥉Orzełki Leśniewo
4️⃣🏅Pomka
Najlepszy strzelec - Martin Szczerbiński (SP 5 Gdańsk)
Najlepszy bramkarz - Albert Kamień (Orzełki Leśniewo)
Najlepszy zawodnik - Mateusz Małaszycki (SP 2 Luzino)
👩‍🦰
1️⃣🥇SP Przodkowo
2️⃣🥈SP Małe Walichnowy
3️⃣🥉SP 48 Gdańsk
4️⃣🏅SP 3 Reda
Najlepsza strzelczyni - Amelia Kloka (SP 3 Reda)
Najlepsza bramkarka - Oliwia Bańczak (SP Małe Walichnowy)
Najlepsza zawodniczka - Nikola Lipkowska (SP Przodkowo)

FOTO

🏆⚽️🔴 Wtorkowe zmagania w turnieju o Puchar Tymbarku przyniosły nam rozstrzygnięcia w finale wojewódzkim w kategorii U-10. Wśród chłopców zwyciężyła drużyna SP Pogórze. Wśród dziewczynek najlepszym zespołem została ekipa SP 1 Rumia 🤩
🧒
1️⃣🥇SP Pogórze
2️⃣🥈SP Człuchów
3️⃣🥉SP 2 Pelplin
4️⃣🏅SP 2 Skarszewy
Najlepszy strzelec - Julian Seroka (SP 2 Pelplin)
Najlepszy bramkarz - Gabriel Śniadek (SPS Człuchów)
Najlepszy zawodnik - Igor Wolf (SP Pogórze)
👩‍🦰
1️⃣🥇SP 1 Rumia
2️⃣🥈Ceramik Łubiana
4️⃣🏅Sparta Sycewice
Najlepsza strzelczyni - Zofia Harbacińska (Sparta Sycewice)
Najlepsza bramkarka - Alicja Bambrowicz (SP 1 Rumia)
Najlepsza zawodniczka - Lena Kozłowska (Ceramik Łubiana)

FOTO

🏆⚽️🔴 W środę zakończyły się rozgrywki o Puchar Tymbarku. Rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w kategorii U8. Wśród chłopców zwyciężyła drużyna SP 33 Gdańsk. Wśród dziewczynek najlepszym zespołem została ekipa SP 6 Kościerzyna 🤩