fot. Finał Pucharu Polski Kobiet

Finał Pucharu Polski Kobiet: Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew vs Lechia Gdańsk

W środę 12 października na Stadionie Miejskim w Sztumie przy ulicy Kościuszki 2 zostanie rozegrany finał Pucharu Polski Kobiet. Zagrają Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew i Lechia Gdańsk. Jest to trzeci finał z rzędu, w którym mierzą się obie drużyny. Poprzednie dwa finały wygrały zawodniczki z Tczewa.


- Cieszymy się, że ponownie jesteśmy w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim i jak w każdym meczu, będziemy grać o zwycięstwo. W poprzednim sezonie dzięki wygranej na tym etapie, w centralnych rozgrywkach mieliśmy okazję zmierzyć się z drużyną Czarnych Sosnowiec, co było dla nas dobrym doświadczeniem przed awansem do Ekstraligi. Oczywiście chcemy podtrzymać dobrą passę i wygrać kolejny finał, w którym bierzemy udział, dlatego solidnie przygotowujemy się do środowego meczu – mówi przed meczem Mateusz Sroka, szkoleniowiec Pogoni.

- Do finału przygotowujemy się jak do każdego innego spotkania. Wiemy, że Pogoń to trudny przeciwnik. Ich pierwszy zespół gra w Ekstralidze. Ludzie tam pracujący robią świetną robotę. Mecz będzie na pewno ciekawy. Wiadomo, finał wojewódzkiego Pucharu Polski wzbudza pewien niedosyt w naszym zespole, ponieważ z Pogonią w finale Lechia mierzyła się już kilka razy. Dotychczas zwyciężała Pogoń, więc są faworytem. Jednak czujemy się przygotowani i w każdej sekundzie meczu mamy zamiar walczyć o końcowe zwycięstwo. Sam nie mogę się doczekać tego spotkania. Korzystając z okazji, chciałbym zaprosić wszystkich naszych kibiców na ten mecz. Liczymy na wasze wsparcie! – powiedział szkoleniowiec Lechii Gdańsk, Artur Kaim.

Droga do finału Pogoni Gościniec nad Wisłą Tczew
Checz Gdynia – Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew 0:3 walkower

KS Pszczółki – Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew 0:13
Bramki: 5 Kinga Ejzel, 4 Paulina Pompa, 3 Nadiia Boichuk, Aleksandra Rajek

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew – Wikęd Luzino 3:0 walkower

Droga do finału Lechii Gdańsk
AP Orlen Gdańsk U-17 – Lechia Gdańsk 3:4
Bramki: Nadia Cieślak, Joanna Ścisłowska, Sara Strychalska, Yaryna Skiryak

Chojniczanka Chojnice – Lechia Gdańsk 0:5
Bramki: 2 Joanna Ścisłowska, Viktoriya Khuda, Sara Strychalska, Wiktoria Krygier

Trzeci rok z rzędu obie drużyny spotykają się w finale Pucharu Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim. Poprzednie dwie edycje należały to zespołu z Tczewa.

30.09.2020 r.
Pogoń Gościniec nad Wisłą II Tczew – Lechia Gdańsk 2:1
1:0 – 22’ Magdalena Sobal
1:1 – 61’ Lidia Zakrzewska
2:1 – 89’ Magdalena Sobal

29.09.2021
Pogoń Gościniec nad Wisłą II Tczew – Lechia Gdańsk 5:1
1:0 – 15’ Magdalena Sobal
2:0 – 19’ Agnieszka Rembalska
3:0 – 21’ Magdalena Sobal
4:0 – 44’ Magdalena Sobal
4:1 – 67’ Lidia Zakrzewska
5:1 – 75’ Magdalena Sobal

Bilety są dystrybuowane przez oba kluby, Sztumskie Centrum Kultury oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej. Darmowe bilety będzie można również nabyć w kasie, która zostanie otwarta o godzinie 16:00.

Mecz Finału Pucharu Polski Kobiet jest współorganizowany z Burmistrzem Miasta i Gminy Sztum Leszkiem Taborem oraz ze Sztumskim Centrum Kultury

PPK_plakat_A3_1.jpg