fot. Łączy Nas Piłka

Escola Futbolu i Lechia poznali swoich grupowych rywali

W dniach 15 i 16 lutego odbędzie się trzecia edycja Turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pomorze będą reprezentować Escola Futbolu Pruszcz Gdański i Lechia Gdańsk.


W sobotę i niedzielę drużyny z całej Polski będą rywalizować o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze będą rozgrywane na warszawskim Bemowie i Woli. Zawody są dedykowane piłkarzom w dwóch kategoriach wiekowych U-11 i U-12.

Escola zagra w kategorii U-11, zaś Lechia w U-12. Obie te drużyny pomyślnie przeszły eliminacje na szczeblu wojewódzkim wygrywając zawody w ramach turniejów LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

– Przed nami bardzo piękny turniej dla dzieci w kategorii wiekowej U-11 i U-21. To przyszłość polskiej piłki, bo za jakiś czas ci zawodnicy będą przyszłymi ligowcami lub reprezentantami Polski. Cieszy mnie, że nasze rozgrywki cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością. Uważamy to za taki luźny turniej, ale dla dzieciaków jest to niesamowita walka. Sport to rywalizacja i gra się po to, żeby wygrać. Zobaczymy, kto w ten weekend będzie najlepszy. Fajnie, że młodych i zdolnych piłkarzy mamy nie tylko w wielkich firmach, ale są także w tych małych klubach, ośrodkach. Przed nami emocje, zacięta rywalizacja. Powodzenia dla wszystkich. Nie mogę się już doczekać trzeciej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Zapraszamy wszystkich rodziców, kibiców do warszawskich hal – powiedział Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

u11.png

u12.png