fot. APLG.jpeg

Dzień otwarty APLG

Akademia Piłkarska LG zaprasza dziewczęta z roczników 2004-2008 na dzień otwarty klubu. Już w najbliższy poniedziałek (2.03) od 9:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Traugutta 29 chętne zawodniczki oraz ich rodzice będą mogli zobaczyć jak funkcjonuje jedna z największych kobiecych akademii piłkarskich w północnej Polsce.


Jeśli kochasz piłkę i chcesz w przyszłości zostać profesjonalną piłkarką to APLG jest idealnym miejscem, gdzie możesz spełnić swoje marzenia – mówi Maciej Gościniak, trener CLJ U17.

Organizatorzy przygotowali trening, którzy poprowadzą szkoleniowcy Centralnej Ligi Juniorów U-15 i U-17, Karol Złonkiewicz i Maciej Gościniak. Dziewczyny, które wezmą udział w dniu otwartym będą miały możliwość zobaczenia, jak na co dzień trenują podopieczne APLG.

- Zdecydowana większość pracy na treningach odbywa się w dynamicznym środowisku gier, gdzie zawodniczki rozwijają swoje umiejętności poprzez rywalizację z przeciwnikiem, podobnie jak ma to miejsce w meczu – mówi Maciej Gościniak – Przywiązujemy również dużą rolę do doskonalenia umiejętności indywidualnych naszych piłkarek.

- Trenerzy wprowadzają wiele rozwiązań, które później mają swoje przełożenie na mecz, pozwalając nam przy tym na kreatywność i samodzielne podejmowanie decyzji – zauważa Zuzanna Urban.

Klub stara się stworzyć jak najlepsze warunki rozwoju swoim podopiecznym, w listopadzie otrzymał, jako jedyny kobiecy klub w Polsce, złotą certyfikację PZPN.

- Trenujemy na co dzień na świetnym obiekcie wyposażonym w podgrzewaną płytę, a nasze zawodniczki są otoczone fachową opieką medyczną – wylicza trener Gościniak.

A wtórują mu w tym jego podopieczne: - Trenujemy na sprzęcie bardzo dobrej jakości, mamy też możliwość korzystania z usług fizjoterapeuty – chwali Natalia Dudzińska - Oprócz zróżnicowanych treningów, zawsze możemy liczyć na wsparcie trenerów kiedy mamy jakiś problem.

- Lepszego klubu w województwie pomorskim nie znajdziecie – zapewnia Oliwia Bida – Rozwój piłkarski w APLG jest gwarantowany, wszystko jest prowadzone na bardzo wysokim poziomie.

APLG 1.jpeg

Połączenie nauki z piłką

Zawodniczki Akademii Piłkarskiej LG uczęszczają do klasy sportowej w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących na gdańskiej Żabiance - Każdego dnia rano piłkarki przyjeżdżają na trening, po czym udają się do szkoły, którą kończą o 16:00 - mówi Maciej Gościniak.

Mieszkamy daleko, więc poranne treningi są świetnym rozwiązaniem – mówi tata Marceliny, Sebastian Preuss - A dodatkowo jest to połączone ze planem lekcji. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

- Po południu zawodniczki mają czas na naukę, ale również na zajęcia z pierwszym zespołem, dodatkowy trening taktyczny, wizytę u fizjoterapeuty, czy chociażby odpoczynek, który również jest bardzo ważny – zaznacza trener CLJ U17 - Istotne dla nas są także wyniki w nauce naszych zawodniczek.

Takie podejście cieszy rodziców – W przypadku problemów w nauce dziecko zostaje zawieszone w treningach, do momentu poprawienia ocen. Ma wtedy więcej czasu na naukę. To uczy dzieci systematyczności, obowiązkowości oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem. Współpraca pomiędzy klubem, a szkołą jest wzorowa – mówią rodzice Julii Formeli.

Perspektywa rozwoju

- Jestem bardzo zadowolona z wyboru, którego dokonałam w ubiegłym roku. APLG umożliwia mi naukę oraz robienie tego co kocham, czyli trenowanie piłki nożnej – chwali Julia Formela, reprezentantka Polski U17. Mamy wspaniałego trenera, który oprócz ciekawych i wymagających treningów, zawsze służy pomocą.

- Główny cel procesu treningowego to umożliwienie jak największej liczbie piłkarek z naszych zespołów młodzieżowych dotarcie do poziomu pierwszego zespołu – opowiada Maciej Gościniak - Wspiera nas w tym program Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM, którym jesteśmy objęci. Wyróżniające się zawodniczki z roczników 2003-2005 trenują dodatkowo z drużyną seniorek, a część z nich otrzymała już swoje szanse w Pierwszej Lidze. Poza tym rywalizujemy w Centralnej Lidze Juniorek U15 i U17. Nasze podopieczne otrzymują regularnie powołania do kadr Pomorza, a także do młodzieżowych Reprezentacji Polski.

- APLG oferuje treningi pod okiem profesjonalistów – podsumowuje Adriana Suchanek, mama Oliwii Żukowskiej. - Dzięki temu moja córka doskonali umiejętności sportowe i spędza czas z osobami, którzy podzielają jej pasję.

Plan dnia otwartego
9:30 Uroczyste otwarcie przez dyrektora Akademii, Tomasza Bocheńskiego
10:00-11:30 Trening
12:30* Wizyta w szkole i internacie
17:30 Obserwacja treningu pierwszego zespołu
*Dla chętnych

APLG 2.jpeg

 

fot. Anna Langowska