Dwa zwycięstwa w Nowym Mieście Lubawskim

Kadry Pomorskiego ZPN z roczników 2007 i 2008 wygrały swoje mecze z rówieśnikami z Warmińsko-Mazurskiego ZPN odpowiednio 3:1 i 2:1.

Rozgrywki o Puchar im. Kazimierza Górskiego, kategoria wiekowa U-13 (D1 – rocznik 2008)

Warmińsko-Mazurski ZPN - Pomorski ZPN 1:2
Bramki:
0:1 - 30' Igor Zyntek
0:2 - 44' Filip Szymański
1:2 - 60'

Kadra Pomorskiego ZPN: Jakub Zileliński, Tymoteusz Twarowski – Fabian Ziółkowski, Igor Zyntek, Igor Hasa, Hubert Hapka, Szymon Gościcki, Jan Wróbel, Igor Górecki, Hubert Strugała, Damian Skerka, Adam Gierdys, Kacper Dawidowski, Filip Szymański, Szymon Dziedzia

Arkadiusz Janor: Spotkanie odbyło się na trawiastych obiektach MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim. W mecz lepiej weszła drużyna gospodarzy, która co prawda nie miała 100% sytuacji do zdobycia bramki, lecz stałe fragmenty gry były groźne w wykonaniu zawodników Warmi i Mazur.

Po 15 minutach spotkania poczynania zawodników z Pomorza były bardziej śmiałe i zdecydowane. Kwintesencją dobrego momentu w grze była bramka Igora Zyntka, który wykończył ładną akcję całego zespołu.

W drugiej połowie zawodnicy Pomorskiego ZPN również pokazali się z pozytywnej strony. W 44 minucie podanie Igora Zyntka otworzyło drogę do bramki dla Filipa Szymańskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył wynik spotkania na 0:2.

W 60 minucie gospodarze strzelają bramkę kontaktową i do końca spotkania bardzo mocno starali się doprowadzić do remisu. Reprezentanci Pomorza nie pozostawali bierni i stworzyli sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramki, które nie zostały wykorzystane.

Reasumując śmiało można stwierdzić, że spotkały się dwie drużyny o podobnym poziomie piłkarskim. Dla chłopców możliwość rywalizacji z takim przeciwnikiem to z pewnością kolejny mały krok w rozwoju. Nie zapominajmy, że są to 12-letni zawodnicy, którzy też oprócz konfrontacji piłkarskiej musieli się również zmierzyć z tremą, stresem , który chcąc nie chcąc towarzyszy zawsze podczas takich spotkań.

Dziękujemy trenerom klubowym za współpracę i otwartość przy tworzeniu projektu Kadry Pomorskiego ZPN 2008. Jednocześnie informujemy, iż cały czas trwa proces selekcyjny, a każda konsultacja ma na celu indywidualny rozwój zawodników.

Najbliższe akcje szkoleniowe:
08.10.2020r. (czwartek) – Reda, godz.16.00, boisko ul. Sosnowa 6
15.10.2020r. (czwartek) – Cewice – konsultacja selekcyjna
18.10 lub 19.10 – konsultacja szkoleniowa przed meczem z Podlaskim ZPN
20.10 (wtorek) – mecz Mistrzowski z Podlaskim ZPN godz.11.00, Gdańsk

Rozgrywki i Puchar im. Kazimierza Deyny, kategoria wiekowa U-14 (C2 – rocznik 2007)

Warmińsko-Mazurski ZPN - Pomorski ZPN 1:3
Bramki: 2 Jakub Adkonis, Julian Woźniak

Kadra Pomorskiego ZPN: Nowak Kamil - Jesionowski Borys, Potulski Kacper, Winiarski Wiktor, Bladowski Franciszek - Nowak Kacper, Woźniak Julian - Śliwowski Oskar, Adkonis Jakub, Zakrzewski Przemysław - Belka Euzebiusz
Rezerwowi: Lenc Oskar, Jóskowski Natan, Urbański Dominik, Treder Oskar, Pospieszny Oliver, Recław Szymon, Brzyski Igor

Łukasz Godlewski: Do meczu podeszliśmy z szacunkiem do przeciwnika. Sztab szkoleniowy przygotował analizę wideo poprzedniego meczu i pokazaliśmy chłopcom pozytywne momenty. Pierwsze 30 minut były wyrównane. Po zdobytej bramce zdecydowanie łatwiej nam się grało w fazie atakowania. Pierwszą bramkę zdobył Julian Woźniak, któremu asystował Borys Jesionowski, grający na pozycji numer 2, odważnie podłączył się do akcji ofensywnej realizujac założenia przedmeczowe. Po przerwie, szybko zdobyte bramki przez Jakuba Adkonisa pozwoliły kontrolować spotkanie, choć przeciwnik próbował zmienić wynik na swoją korzyść.

Dążymy do tego aby wybrać zawsze optymalną osiemnastkę na mecz i w dniu dzisiejszym zmiennicy dodali jakości do końca spotkania. Przed Nami kolejny mecz za dwa tygodnie z Podlaskim ZPN. Dalej konsekwentnie i cierpliwie dążymy do rozwoju zawodników, którzy mają możliwość rywalizacji na wysokim poziomie.

Gratulacje dla zawodników, rodziców oraz trenerów, którzy biorą udział w ich rozwoju.