Chojniczanka II zrobiła krok w stronę awansu do IV ligi

W sobotę na Stadionie Piłkarskim w Sycewicach Sparta podejmowała rezerwy Chojniczanki 1930. Z końcowego rezultatu cieszyli się zawodnicy z Chojnic, którzy wygrali 3:2. Za tydzień ostatni mecz barażowy pomiędzy Chojniczanką 1930 II Chojnice i Wietcisą Skarszewy.

Spotkanie lepiej zaczęli przyjezdni, którzy po ośmiu minutach prowadzili 1:0 za sprawą trafienia Michała Kalitty. Ten sam zawodnik w końcówce pierwszej połowy podwyższył prowadzenie skutecznie wykorzystując rzut karny. Kwadrans odpoczynku lepiej wypłynął na zespół Sparty, który po wznowieniu gry wziął się za odrabianie strat. Kontaktowego gola strzelił, wprowadzony w przerwie, Łukasz Skierka, który następnie doprowadził do remisu zamieniając rzut karny na bramkę. Ostatni cios zadali podopieczni Tomasza Pozorskiego, którzy w 88 minucie strzelili zwycięską bramkę.

Zwycięzcę barażów poznamy w sobotę 27 czerwca. Na Stadionie Miejskim Kolejarz 1926 Chojniczanka 1930 II Chojnice zmierzy się z Wietcisą Skarszewy. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:00.

Sparta Sycewice – Chojniczanka 1930 II Chojnice 2:3 (0:2)
Bramki:
0:1 – 8’ Michał Kalitta
0:2 – 41’ Michał Kalitta (rzut karny)
1:2 – 53’ Łukasz Skierka
2:2 – 68 Łukasz Skierka (rzut karny)
2:3 – Stanisław Wędzelewski

Sparta: Libigocki – Cudziło, Michalak, Bobrowski, Giersz (77’ Schulz), Klawikowski, Szabat, Slusarz (59’ Kopciński), Budzyński (45’ Kosiński), Budziński, Terefenko (46’ Skierka)
Chojniczanka 1930 II: Gibas – Gąsiorowski (90’ Boniecki), Kasperowicz, Kalitta (90’ Galikowski), Remiszka, Drozdowicz, Czerwiński (68’ Schopiński), Kołtonowski, Spychała, Korczyc, Wędzelewski (89’ Tomaszewski)

Żółte kartki
Sparta Sycewice: Rafał Bobrowski, Michał Giersz, Patryk Szabat, Damian Kopciński
Chojniczanka 1930 II: Jakub Gąsiorowski, Michał Kalitta