fot. Bogusław Saganowski.jpg

Benefis Bogusława Saganowskiego

W niedzielę 4 czerwca o godzinie 15:00 na Energa Stadionie Letnim w Gdańsku zaraz po meczach reprezentacji Polski odbędzie się Benefis Bogusława Saganowskiego. Na zakończenie zawodniczej kariery "Sagana" Pomorski Związek Piłki Nożnej przygotował dla kibiców coś specjalnego, a konkretnie mecz pokazowy w którym zagrają Kadra z Mistrzostw Świata 2006 w Brazylii kontra Przyjaciele Sagana! Bądźcie z nami w tym jakże ważnym dniu dla legendy polskiej piłki plażowej!


piłka plażowa.jpg

Nim rozpoczniemy Benefis Bogusława Saganowskiego, będziemy świadkami czterech meczów reprezentacji narodowych. Polki zmierzą się dwukrotnie z Ukrainkami a rywalami Polaków będą Litwini. 

Sobota, 3 czerwca
Kobiety: Polska - Ukraina, godz. 15:00
Mężczyźni: Polska - Litwa, godz. 18:00

Niedziela, 4 czerwca
Kobiety: Polska - Ukraina, godz. 10:00
Mężczyźni: Polska - Litwa, godz. 13:00

15:00 Kadra z Mistrzostw Świata 2006 w Brazylii vs Przyjaciele Sagana

Bogusław Saganowski ma na swoim koncie 12 medali Mistrzostw Polski, w tym 7 złotych. Ośmiokrotnie zdobywał Puchar Polski. Tytułów Króla Strzelców czy MVP turnieju nie da się tak naprawdę zliczyć. W Reprezentacji Polski zagrał 270 meczów i strzelił 350 bramek, co czyni go najlepszym strzelcem w historii.

Kibice polskiej piłki plażowej znów będą mogli na własne oczy zobaczyć legendarną drużynę z 2006 roku, która pierwszy raz w historii awansowała do Mistrzostw Świata w piłce plażowej. Legendarną drużynę znów poprowadzi sam Jacek Ziober, a opaskę kapitana ubierze nie kto inny jak Bogusław Saganowski, najlepszy strzelec tamtej drużyny.

Znów trener Ziober będzie miał do swojej dyspozycji takich zawodników jak: Wojciech Polakowski, Krzysztof Kuchciak, Witold Ziober, Marek Żuk, Paweł Friszkemut, Tomasz Wydmuszek, Kamil Barczak, Krzysztof Wiśniewski czy Dominik Depta. Naprzeciw tej legendarnej drużyny stanie ekipa złożona z przyjaciół Bogusława Saganowskiego, osób, które wiele wniosły i miały wielki wpływ na stworzenie legendy "Sagana". Będą to zawodnicy, którzy grają bądź grali w Reprezentacji Polski w piłce plażowej, trenerzy, prezesi i osoby, które w Polskiej piłce plażowej nadal wiele znaczą.

Podziękujmy wspólnie królowi piłki nożnej na piasku za wiele wspaniałych momentów, które raczył nam dostarczyć przez lata swojej kariery!

Benefis Sagana.jpg