Bałtyk Gdynia zdobywcą Pucharu Polski

Bałtyk Gdynia wygrał po dogrywce z Jaguarem Gdańsk 4:3 i po 23 latach ponownie sięgnął po Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Emocjami, które towarzyszyły temu spotkaniu, można by było obdzielić kilka meczów. Wynik był sprawą otwartą do ostatniego gwizdka sędziego. To był kawał dobrego widowiska sportowego.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gdynian. Michał Marczak dwukrotnie umieścił piłkę w bramce Jaguara. Do przerwy niewiele wskazywało na to, w jaki sposób potoczy się dalsza faza meczu.

Po zmianie stron z impetem zaczął atakować Jaguar. W efekcie szybko strzelony gol kontaktowy. Jego strzelcem Klaudiusz Filas. Gdańszczanie nacierali i dopięli swego doprowadzając do remisu. Bramkę strzelił Jacek Jadanowski. Następnie mecz trochę się wyrównał i uspokoił. Końcówka była jednak niesamowita. W 87 minucie prowadzenie Bałtykowi dał Marcel Brodnicki. Sędzia spotkania zarządził, że mecz będzie toczyć się minimum 7 minut dłużej. Jaguar walczył do samego końca i wyrównał w piątej minucie doliczonego czasu gry. Na listę strzelców ponownie wpisał się Jacek Jadanowski. W ostatniej akcji Michał Marczak miał dogodną sytuację, by zakończyć finał bez dogrywki, ale chybił głową z kilku metrów.

W dogrywce najważniejszą akcję, decydującą o losach meczu, przeprowadził Mateusz Gułajski, który ostatecznie zapewnił zwycięstwo biało-niebieskim. Karne były o włos. W 120 minucie Jaguar trafił w słupek.

Nerwy, emocje, wielka radość jednych i smutek drugich. Bałtyk Gdynia zrewanżował się Jaguarowi za porażkę w półfinale z 2020 roku. Wtedy zespół z Gdańska wygrał 4:3. Jak widać, mecze Jaguara i Bałtyku są gwarantem dobrego widowiska.
Zwycięzcy otrzymali puchar, medale i czek na 40 000 zł. Jaguar otrzymał medale oraz czek na 10 000 zł. Czeki ufundował Polski Związek Piłki Nożnej. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Michał Marczak.

3:4 - 106' Mateusz Gułajski

Jaguar Gdańsk: Skrypoczka - Jadanowski (ż), Pietrowski (110' Jaroszek), Pietruszewski (ż), Zalow, Gaszka (74' Pawlak), Głodek (82' Wieczorek), Bladowski (90' Brzeski), Mikołajewski (64' Rzepnikowski), Filas (82' Rychłowski), Deleu (ż)

Bałtyk Gdynia: Bartkowiak - Kaźmierczak (ż), Garbacik, Lengiewicz, Sikorski, Gułajski (ż), Długołęcki (ż) (81' Wołowski), Marczak, Gołuński (67' Brodnicki), Bożym (106' Jankowski), Bohm

Przed meczem zostali wyróżnieni Ryszard Sylka Burmistrz Miasta Bytów i Mateusz Oszmaniec Wiceburmistrz Miasta Bytów. Otrzymali srebrne odznaki Zasłużony dla Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Mecz był organizowany we współpracy z Miastem Bytów i klubem Bytovia Bytów.