AP Orlen Gdańsk U-18 zdobywcą wojewódzkiego Pucharu Polski

W finale Pucharu Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim AP Orlen Gdańsk U-18 wygrał z Energa Checz Gdynia U-18 3:1.

Na prowadzenie już w pierwszej minucie wyszły gdynianki za sprawą trafienia Mai Kosyn. Następnie Energa Checz mogła podwyższyć na 2:0, ale w sytuacji sam na sam górą była bramkarka AP Orlen. W odpowiedzi gdańszczanki doprowadziły do remisu. Do siatki trafiła Aleksandra Laska. Mecz się wyrównał i obie drużyny miały swoje okazje. Po jednej z nich zespół z Gdyni trafił piłką w słupek. Skuteczniejsze jednak były podopieczne trenerki Anety Plotzkiej i w 33 minucie Zuzanna Karwacka wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Po zmianie stron było o wiele mniej sytuacji bramkowych i w efekcie oglądaliśmy jedną bramkę. Wiktoria Sieradzka strzeliła trzecią bramkę dla ekipy z Gdańska, która utrzymała dwubramkowe prowadzenie do końca spotkania.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Wiktoria Sieradzka.

AP Orlen Gdańsk U-18 będzie grać więc w rozgrywkach centralnych Orlen Puchar Polski.

Energa Checz Gdynia U-18 1:3 AP Orlen Gdańsk U-18
1:0 - 1' Maja Kosyn
1:1 - 13' Aleksandra Laska
1:2 - 33' Zuzanna Karwacka
1:3 - 71' Wiktoria Sieradzka

Energa Checz: Jarguz - Zbrzeźniak, Babirecka (ż) (88' Sikorska), Lutrzykowska, Kosyn, Kozłowska, Guzewicz (81' Polaszek), Sztela (74' Skrzypek), Cielecka, Jaroń, Daleka

AP Orlen: Rykowska (ż) - Łapińska, Karwacka (64' Tomkiel), Ałanowska, Gal, Wyszomierska (53' Adamska), Ignatowicz, Laska (ż) (84' Neubauer), Sieradzka, Łepska, Pipiórka