fot. AP Kowale

AP Kowale zwycięzcą finału wojewódzkiego XXXVIII turnieju Piłkarska Kadra Czeka

8 czerwca na boiskach w Osicach i Steblewie (gmina Suchy Dąb), odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Piłkarska Kadra Czeka LZS. W silnie obsadzonym turnieju rywalizowało 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.


Do rozgrywek półfinałowych awansowały 4 ekipy. W pierwszym z nich gospodarze, Osiczanka Osice, po serii rzutów karnych pokonała GOSRiT Luzino, w drugim AP Kowale okazały się lepsze od Byki Słupsk.

W meczu finałowym padł remis 2:2 o zwycięstwie w zawodach decydowała seria „11”, którą lepiej wykonywali zawodnicy AP Kowale. w meczu o 3 miejsce Byki Słupsk pokonały GOSRiT Luzino 1:0.

Po zakończonej rywalizacji odbywał się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczył Piotr Klecha - prezes Pomorskiego LZS, prezes Osiczanki Osice, a zarazem bezpośredni organizator zawodów Wojciech Kozłowski oraz pani Justyna Cyra - sekretarz gminy Suchy Dąb, pani Natalia Błońska - etatowy członek zarządu powiatu gdańskiego.

Impreza została dofinansowana przez Samorząd Województwa Pomorskiego, Pomorskie Zrzeszenie LZS i Pomorski ZPN.

Zwycięska drużyna Akademia Piłkarska Kowale rocznik 2007/2008 będzie reprezentować województwo pomorskie w finale krajowym w Zamościu.

Końcowa kolejność Wojewódzkiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka LZS 2022.
1. AP Kowale
2. Osiczanka Osice
3. Byku Słupsk
4. GOSRiT Luzino
5-6 . Beniaminek Starogard Gdański, Jaguar Gdańsk

lzs.png