4. kolejka: Klasa Okręgowa "no10.pl"

Klasa Okręgowa „no10.pl” – grupa 1

Bałtyk II Gdynia wyrwał się z ostatniego miejsca po pierwszym zwycięstwie w sezonie. W zespole biało-niebieskich w ostatnim czasie doszło do kilku transferów, dzięki którym zyskała i trzecioligowa drużyna i ta z klasy okręgowej. W efekcie obie te ekipy zdobyły pierwsze punkty w sezonie.

MKS Władysławowo i SAP Sopot kontynuują serię czterech zwycięstw. Pierwsi sięgnęli po komplet punktów po bramce w końcówce spotkania. Przemysław Srok dał zwycięstwo swojej drużynie na pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry. Z kolei zespół z Sopotu bez problemów pokonał GLKS Różyny 7:0. Mikołaj Rałowiec skompletował hat-trika.

Do 74 minuty Sztorm Kosakowo prowadził z drużyną Potoku. Zespół z Pszczółek znakomicie finiszował i w ostatnim kwadransie wbił rywalowi trzy bramki, dzięki czemu mógł się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Osiągnięcie Potoku to mała rzecz w porównaniu z wyczynem Orła 1955 Trąbki Wielkie. W 75 minucie Czarni strzelili im bramkę na 0:2. Kwadrans do końca meczu i wydaje się, że losy meczu rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego. Orzeł strzelanie zaczął w 86 minucie i zakończył w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Zwycięstwo z rzutu karnego zapewnił Daniel Jaśniewski.

Orkan Rumia – MKS Władysławowo 0:1
85’ 1:0 – Przemysław Srok

Bałtyk II Gdynia – Zenit Łęczyce 7:0
16’ 1:0 – Adrian Machol (k.)
22’ 2:0 – Igor Jankowski
24’ 3:0 – Karol Formella
49’ 4:0 – Igor Jankowski
80’ 5:0 – Sebastian Bartlewski
83’ 6:0 – Adrian Machol
88’ 7:0 – Mikołaj Kośnik

SAP Sopot – GLKS Różyny 7:0
26’ 1:0 – Krzysztof Giniewicz
43’ 2:0 – Maciej Osłowski (k.)
58’ 3:0 – Jakub Kawa
60’ 4:0 – Mikołaj Rałowiec
62’ 5:0 – Mikołaj Rałowiec
77’ 6:0 – Mikołaj Rałowiec
86’ 7:0 – Damian Wilgos

Sztorm Kosakowo – Potok Pszczółki 1:3
54’ 1:0 – Karol Szumotalski (k.)
74’ 1:1 – Tomasz Jaruszek
80’ 1:2 – Michał Marchewka
90+2’ 1:3 – Sebastian Bara

GKS Kolbudy – Orlęta Reda 4:1
6’ 1:0 – Kacper Gradowski
34’ 2:0 – Rafał Rzepecki
46’ 2:1 – Michał Kolka
71’ 3:1 – Paweł Piotrowski
84’ 4:1 – Rafał Rzepecki

Czarni Pruszcz Gdański – Orzeł 1955 Trąbki Wielkie 2:3
20’ 1:0 – Jakub Poźniak
75’ 2:0 – Jakub Poźniak
86’ 2:1 – Jakub Pelowski
90’ 2:2 – Daniel Jaśniewski
90+4’ 2:3 – Daniel Jaśniewski (k.)

Sporting Leźno – Wietcisa Skarszewy 0:4
5’ 0:1 – Dawid Neścior
30’ 0:2 – Bartłomiej Trzoska
36’ 0:3 – Piotr Dejniak
40’ 0:4 – Dawid Stalke

GTS Mokry Dwór – Błyskawica Reda Rekowo 1:6
14’ 0:1 – Robert Dettlaff
25’ 0:2 – Sebastian Gleske
34’ 1:2 – Jakub Górski
45+1’ 1:3 – Michał Morgiel
49’ 1:4 – Dawid Łaga
82’ 1:5 – Maciej Leske
88’ 1:6 – Ivan Nesteriuk

Klasa Okręgowa „no10.pl” – grupa 2

Nie mniej emocji było w spotkaniu w Starogardzie Gdańskim. Tęcza Brusy już pewnie w myślach świętowała zwycięstwo, ale Beniaminek 03 grał do końca strzelając dwie bramki w 90 i 91 minucie. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Młodzież z Chojniczanki wsparta doświadczonymi zawodnikami (Mateusz Kuzimski, Wojciech Trochim) i ogranym w I lidze Jackiem Podgórskim (23 l.) rozgromiła Relax Ryjewo 8:0. Wymieniona trójka zawodników strzeliła łącznie 5 bramek.

Liderem jest Powiśle II Dzierzgoń, które skromnie, bo 1:0, wygrało ze Starą Drewnicą Czarni Przemysław. Tabelę zamyka Keramzyt Szprudowo, który pozostaje bez zdobyczy punktowej.

Beniaminek 03 Starogard Gdański – Tęcza Brusy 2:2
9’ 0:1 – Tomasz Krefft
35’ 0:2 – Błażej Singer
90’ 1:2 – Łukasz Kaszubowski
90+1’ 2:2 – Tomasz Kwiatkowski

Stara Drewnica Czarni Przemysław – Powiśle II Dzierzgoń 0:1
40’ 0:1 – Krzysztof Wierzba

Chojniczanka II Chojnice – Relax Ryjewo 8:0
24’ 1:0 – Mateusz Kuzimski
29’ 2:0 – Mateusz Żukowski
41’ 3:0 – Mateusz Kuzimski
47’ 4:0 – Bartosz Guba (sam.)
49’ 5:0 – Wojciech Trochim
54’ 6:0 – Stanisław Wędzelewski
71’ 7:0 – Jacek Podgórski
74’ 8:0 – Jacek Podgórski

Orzeł Subkowy – Sokół Zblewo 1:4
10’ 1:0 – Adrian Tamowicz
13’ 1:1 – Damian Kugiel
39’ 1:2 – Piotr Runowski
44’ 1:3 – Damian Kugiel
80’ 1:4 – Piotr Runowski

Keramzyt Szprudowo – Wisła Tczew 0:5
9’ 0:1 – Karol Opczyński
26’ 0:2 – Karol Ćwikliński
57’ 0:3 – Mateusz Szlija
58’ 0:4 – Dawid Kołodziejczyk
61’ 0:5 – Rafał Wszołek

Pomezania Malbork – Spójnia Sadlinki 3:0
38’ 1:0 – Piotr Wilk
58’ 2:0 – Tomasz Jeleń
90+1’ 3:0 – Bartosz Drewek

Żuławy Nowy Dwór Gdański – Meteor Pinczyn 1:1
4’ 1:0 – Kacper Dyl
79’ 1:1 – Radosław Migawski (k.)

Mady Ostaszewo – Victoria Kaliska 4:1
2’ 1:0 – Bartosz Wacławski
41’ 1:1 – Michał Kamiński
61’ 2:1 – Mateusz Oleś
87’ 3:1 – Adam Cicherski (k.)
90+1’ 4:1 – Kacper Kaszubowski

Slupsk: Klasa Okręgowa „no10.pl”

Na czele tabeli cztery zespoły z dorobkiem dziewięciu punktów – Zawisza Borzytuchom, Anioły Garczegorze, Sparta Sycewice i Barton Barcino. Najlepszy bilans bramkowy ma Zawisza, dzięki czemu to oni są aktualnie liderem. Zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Komplet punktów zapewnili sobie w doliczonym czasie gry. Strzelcem zwycięskiego gola był Łukasz Hinc.

Niecodzienny przebieg miało spotkanie w Wyczechach. Sokół do przerwy prowadził z Chrobrym 7:0. Na drugą część meczu Chrobry wyszedł w siódemkę (kontuzje). Tuż po przerwie uraz zgłosił kolejny zawodnik i mecz został zakończony w 47 minucie.

Wszystkie drużyny już z dorobkiem punktowym, ale na zwycięstwo czekają Karol Pęplino i Chrobry Charbrowo.

MKS Debrzno – Sparta Sycewice 4:2
9’ 0:1 – Szymon Schulz
25’ 1:1 – Patryk Klejdysz
34’ 2:1 – Kacper Bielecki
43’ 2:2 – Szymon Schulz (k.)
44’ 3:2 – Patryk Klejdysz
90+4’ 4:2 – Michał Kawczak

Myśliwiec Tuchomie – Start Miastko 2:0
18’ 1:0 – Rafał Zagdan
59’ 2:0 – Tomasz Kupczyk

Zawisza Borzytuchom – GTS Czarna Dąbrówka 2:1
73’ 1:0 – Jakub Świderski
80’ 1:1 – Mateusz Ostrowski
90+1’ 2:1 – Łukasz Hinc

Jantaria Pobłocie – Piast U-57 Człuchów 0:0

Bytovia II Bytów – Echo Biesowice 5:1
13’ 1:0 – Hubert Syldatk
17’ 1:1 – Sebastian Marszałek
34’ 2:1 – Adam Szmidke
38’ 3:1 – Hubert Syldatk
70’ 4:1 – Hubert Syldatk
88’ 5:1 – Michał Wdowiak

Sokół Wyczechy – Chrobry Charbrowo 7:0 – mecz został przerwany z powodu zdekompletowania drużyny gości
21’ 1:0 – Paweł Łacko
24’ 2:0 – Maciej Jaroszyński
29’ 3:0 – Karol Dołgowski
30’ 4:0 – Karol Dołgowski
37’ 5:0 – Maciej Jaroszyński
40’ 6:0 – Łukasz Kościan (k.)
45+1’ 7:0 – Paweł Łacko

Karol Pęplino- Anioły Garczegorze 0:3
45+1’ 0:1 – Damian Formela
83’ 0:2 – Krystian Czerwionka
89’ 0:3 – Michał Choszcz (k.)

Kaszubia Studzienice – Barton Barcino 1:4
4’ 0:1 – Tomasz Kuźmiński
65’ 0:2 – Bartłomiej Kuźmiński
78’ 0:3 – Michał Retka
79’ 1:3 – Arkadiusz Gut
90’ 1:4 – Łukasz Kozieł