fot. Powiśle Dzierzgoń - Garbarnia Kraków

1/32 finału Pucharu Polski: Powiśle Dzierzgoń – Garbarnia Kraków

W środę 29 września o godzinie 15:45 w Dzierzgoniu przy ul. Krzywej 19 odbędzie się mecz w ramach 1/32 finału Pucharu Polski. Powiśle Dzierzgoń podejmować będzie Garbarnię Kraków.


Dla Powiśla będzie to niezwykłe wydarzenie w historii klubu. Po zwycięstwie w wojewódzkim Pucharze Polski drużyna z Dzierzgonia zagra z drugoligową Garbarnią Kraków. Przypomnijmy, w finale Powiśle pokonało dosyć sensacyjnie wyżej notowany Bałtyk Gdynia 4:2. Ogromna radość, a później myśli powędrowały w kierunku gry na szczeblu centralnym. Los sprawił, że do Dzierzgonia przyjedzie aktualnie dwunasty zespół II ligi.

Garbarnia w tym sezonie gra w kratkę. Po dziesięciu kolejkach krakowianie mają w dorobku 13 punktów – 3 zwycięstwa, 4 remisy, 3 porażki, bramki: 15:16. W ostatniej kolejce Garbarnia wygrała przed własną publicznością 1:0 z GKS Bełchatów. Najlepszymi strzelcami są Bartłomiej Purcha i Wojciech Słomka, którzy strzelili po trzy bramki.

Powiśle poprzedni sezon zakończyło w słodko-gorzkich nastrojach. Najpierw sukces w rozgrywkach pucharowych, a następnie spadek z IV ligi. Po spadku Powiśle spisuje się dobrze. Zajmuje drugie miejsce tracąc do pierwszej Pomezani Malbork pięć punktów. Dzierzgonianie na plecach czują oddech Kolejarza Chojnice, Orła Subkowy, Wietcisy Skarszewy i Raduni II Stężyca, którzy do Powiśla tracą odpowiednio 1, 2, 2 i 3 punkty.

Powiśle w ośmiu meczach odniosło sześć zwycięstw, jedno spotkanie przegrało i jedno zremisowało. Bilans bramkowy wynosi 24:7. W miniony weekend podopieczni trenera Janusza Buczkowskiego wygrali 3:1 z Wisłą Tczew.

W imieniu Powiśla serdecznie zapraszamy na obiekt w Dzierzgoniu. Mamy nadzieję, że emocji będzie nie mniej niż w finałowym spotkaniu z Bałtykiem Gdynia. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki w środowej rywalizacji.

Droga do finału Powiśla Dzierzgoń
III runda: Supra Kwidzyn – Powiśle 0:4 (Przybylski 15’ Pietrzyk 26’ Lewandowski 52’ Głowala 75’ (sam.)
IV runda: Relax Ryjewo – Powiśle 2:4 dogr. 0:2 (Zamerski 68’ Maluchnik 87’ Gutorski 99’ Pietrzyk 110’)
1/8 finału: Pogoń Lębork – Powiśle 1:2 (Gwóżdż 30’ Staniaszek 39’)
1/4 finału: Powiśle – Arka II Gdynia 1:0 (Zamerski 30’)
1/2 finału: Sparta Sycewice – Powiśle 0:3 (Staniaszek 28’ Lewandowski 74’ Pietrzyk 90+3’)
finał: Powiśle Dzierzgoń – Bałtyk Gdynia 4:2 (Pietrzyk 24' Lewandowski 50’ 73’ Gwóźdź 90+2’)

Plakat Powiśla Dzierzgoń promujący środowe spotkanie

powiśle plakat.jpg