I Turniej ENERGA CUP im. Pawła Kryszałowicza

W niedzielę 27 października od. 9.00 stadion przy ulicy Zielonej w Słupsku gościł zawodników z 10 klubów piłkarskich takich jak AP Energa Gryf Słupsk czerwoni i niebiescy, Sparta Sycewice, KS Gryf Słupsk, Jantar Ustka, GAP Bruskowo Wielkie, Lew Lębork, Gwardia Koszalin, U2 Bytów oraz Myśliwiec Tuchomie. Piłkarze z rocznika 2010 i młodsi wzięli udział w I Turnieju Piłki Nożnej ENERGA CUP im. Pawła Kryszałowicza, którzy zostali podzieleni na dwie grupy czerwoną i niebieską.

W grupie „czerwonej” grały zespoły Lew Lębork, Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie, Myśliwiec Tuchomie, Akademia Piłkarska Energa Gryf czerwoni oraz KS Gryf Słupsk. W grupie niebieskiej znalazły się Sparta Sycewice, Jantar Ustka, Akademia Piłkarska Energa niebiescy, Gwardia Koszalin oraz U-2 Bytów. Grano w grupach systemem każdy z każdym 1x15 minut, natomiast mecze o miejsca rozgrywane były 1x20 minut. Zawodnicy na prezentację wychodzili przy hymnie Ligi Mistrzów, turniej otworzył były reprezentant Polski Paweł Kryszałowicz.

Głównym sponsorem turnieju była grupa Energa, turniej odbył się pod patronatem Pani Prezydent Miasta Słupsk Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej oraz Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Od początku rozgrywki były na najwyższym poziomie. Mecz otwarcia zagrał zespół AP Energa Gryf Słupsk z drużyną Lew Lębork. Drużyny rywalizowały w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przy opadach deszczu i bardzo silnym wietrze. Nie zabrakło widowiskowych akcji, pięknych goli i cudownych cieszynek, i jak zawsze niezawodni byli kibice – rodzice.

Po meczach grupowych w grupie czerwonej zwycięzcą został Gryf Słupsk, który zgromadził 10 pkt., jeden punkt mniej uzyskał i drugie miejsce zajął Lew Lębork. Miejsce trzecie z sześcioma punktami zajęła AP Energa Gryf. Miejsce czwarte i cztery punkty zdobył Myśliwiec Tuchomie, bez punktów na miejscu piątym był GAP Bruskowo Wielkie. W grupie niebieskiej niepokonanym okazał się zespół U-2 Bytów, zdobywając komplet 12 pkt. Na miejscu drugim uplasowała się Sparta Sycewice, która zdobyła 9 pkt. Sześć punktów i trzecie miejsce zajęła Gwardia Koszalin, na miejscu czwartym Jantar Ustka z czterema punktami, a miejsce piąte z zerowym dorobkiem AP Energa Gryf – niebiescy. W walce finałowej o trzecie miejsce Sparta Sycewice przegrała 1:3 z drużyną Lew Lębork. W wielkim finale naprzeciw siebie stanęły zwycięzcy grup KS Gryf Słupsk i U-2 Bytów. Niepokonanym zespołem tego turnieju okazała się drużyna U-2 Bytów, która w finale pokonała 2:0 Gryfa Słupsk. Zwycięzcy grali w składzie: Leon Cybula, Marta Ryngwelska, Damian Żołnowski, Łukasz Roda, Oliwier Kania, Łukasz Malek, Aleksander Ciechanowicz, Piotr Grotkowski, Radosław Żmuda oraz Borys Baranowski, trenerem jest Sławomir Czajkowski.

Każda drużyna od miejsca 4 do 10 otrzymała pamiątkowy medal za uczestnictwo oraz drobny upominek, drużyny, które zajęły kolejno 1, 2 oraz 3 miejsce otrzymały medal, nagrody rzeczowe oraz puchary. Nagrodami indywidualnymi zostali nagrodzeni król strzelców turnieju którym został Aleksander Kowalczyk z Lwa Lębork, walka o króla strzelców była do samego końca ponieważ dwóch zawodników miało po 8 strzelonych goli w całym turnieju i ostateczne zadecydowały dodatkowe rzuty karne. Najlepszym bramkarz turnieju został Antek Antanowicz również z Lwa Lębork, Następnie najlepszymi zawodnikami z każdej drużyny zostali nagrodzeni: Kuba Piwowarski z GAP Bruskowo Wielkie, Igor Ziemian z AP Energa Gryf Słupsk, Wojciech Parzonka – Lipiński z Myśliwca Tuchomie, Filip Kaźmierski z Jantara Ustka, Julian Homerda z AP Energa Gryf Słupsk, Szymon Borkowski z Gwardi Koszalin, Marcel Zdybał ze Sparty Sycewice, Olek Kowalczuk z Lwa Lębork, Daniel Polischuk z KS Gryf Słupsk, Oliwier Kania z U2 Bytów, łącznie nagrodzono 12 osób. Oficjalne wręczenie nagród dokonał pełnomocnik prezydent Słupska ds. sportu p. Rafał Szymański.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, w organizację turnieju bardzo mocno włączyli się rodzice z Akademii dla nich wielkie brawa!