Arka zdominowała Gdynia Cup 06'

W pierwszy weekend lutego 2016, w nowoczesnej hali pneumatycznej w Gdyni Dąbrowie, odbył się turniej piłkarski z cyklu Gdynia Cup pod patronatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem o mistrzowskie trofeum rywalizowali zawodnicy urodzeni w roku 2006. Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Arki Gdynia SI, drugie miejsce przypadło Jaguarowi Gdańsk, a trzecia lokata dla drugiego zespołu Arki Gdynia SI, która pokonała w ostatnim meczu Orkan Rumia.

Na starcie stanęło 20 ekip, które od wczesnego rana w sobotę 06.02.16 walczyły w grupach o uzyskanie jak najwyższych lokat premiujących grę o miejsca w niedzielnym turnieju finałowym. Organizatorzy zaznaczają - Każda drużyna, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, dawała z siebie wszystko, a rezultaty spotkań zmieniały się jak w kalejdoskopie.

Na faworytów sobotnich grup eliminacyjnych wyrastały ekipy Arki Gdynia SI, Lechii Gdańsk SA, Jaguara Gdańsk oraz gospodarzy z Gdyńskiej AP Dąbrowy, które powinny bez kłopotu uzyskać pierwsze lokaty dające prawo gry o mistrzowski tytuł. Jednak młodzi piłkarze są nieprzewidywalni i tym razem nie obyło się bez niespodzianek. Jaguar i Arka gładko pokonywały grupowych rywali, a Lechia i Dąbrowa praktycznie na własne życzenie zajęły miejsca za niespodziewanymi liderami grup, Arką Gdynia II oraz Orkanem Rumia. Naturalnym finałem wyłaniającym się z układu czwórki finałowej była zatem para Arka Gdynia SI kontra Jaguar Gdańsk, która niedzielne mecze o miejsca I-IV w całym turnieju, podzieliła między sobą.

Podczas dwudniowych zmagań Gdynia Cup 2016, gracze z rocznika 2006 okazali się skuteczniejsi od swoich starszych kolegów rywalizujących tydzień wcześniej i zdobyli ponownie niezwykle imponującą liczbę bramek w całym turnieju, bo aż 193! Przeliczając to na liczbę 70 spotkań przez cały weekend zmagań, daje to średnią prawie 3 bramek na mecz. W całym turnieju wystartowało ponad 250 graczy, każdy otrzymał pamiątkowy medal za udział, a cztery najlepsze ekipy okazałe puchary oraz nagrody ufundowane przez kręgielnię U7 i Gdyńską Akademię Piłkarską.

Królem strzelców oraz jednocześnie najlepszym graczem turnieju organizatorzy uznali Aleksa Kolasę z Arki Gdynia. Nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała do Maxa Izdebskiego również z Arki Gdynia.