Turniej piłki nożnej i Puchar Prezesa z okazji 70-lecia GKS Tęcza Szropy

W dniu 13 lipca 2019 r. na boisku sportowym w Szropach, gmina Stary Targ, odbył się Turniej w piłkę nożną o Puchar Prezesa z okazji 70-lecia Gminnego Klubu Sportowego Tęcza w Szropach. Turniej zorganizował Klub Sportowy Tęcza.

Do udziału w zawodach zaproszone zostały drużyny klasy A i B występujące w podokręgu Malbork: Błyskawica Postolin, Powiśle Stary Targ, Orzeł Ząbrowo, LKS Waplewo, które niestety nie dotarło oraz Tęcza Szropy i Tęcza Oldstars. W turnieju również udział wzięli najmłodsi zawodnicy ze szkółki piłkarskiej działającej przy GKS Tęcza, której opiekunem i trenerem jest Jerzy Wnuk-Lipiński, dwie drużyny chłopców, jedna dziewcząt i dwie drużyny mieszane pod nazwami: AC Pajace, PSG, Niebieskie Orły, Czerwone Orły i Placki.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10,00. Finał został rozegrany pomiędzy drużynami GKS Tęcza Szropy i Błyskawicą Postolin, gdzie lepszą okazała się Tęcza pokonując Błyskawicę 1:0.

Tabela końcowa:
1. Tęcza Szropy
2. Błyskawica Postolin
3. Powiśle Stary Targ
4. Tęcza Oldstars
5. Orzeł Ząbrowo.

Wśród najmłodszych finał został rozegrany pomiędzy AC Pajace, a PSG, gdzie zwycięstwo odnieśli AC Pajace pokonując PSG 2:1.

1. AC Pajace
2. PSG
3. Niebieskie Orły
4. Czerwone Orły
5. Placki.

Turniej mimo uroczystości miał na celu propagowanie rozwoju sportu wśród najmłodszych i zachęcanie do uprawiania sportu. Dla wszystkich uczestników zostały przyznane nagrody pamiątkowe, dyplomy i puchary dla zwycięzców. Puchar pamiątkowy dla GKS Tęcza ufundował i wręczył p. Adam Manuszewski kierownik Podokręgu w Malborku. Animatorzy pragną złożyć szczególne podziękowania dla firm wspierających: ADiPOL, Zielpol i Czed oraz wszystkim miłośnikom piłki nożnej w naszej gminie.