GOSSM Malbork wygrywa turniej ,,O Błękitną Wstęgę Bałtyku”

W dniu 21 kwietnia 2016 r. na boiskach KS "GRYF" w Słupsku odbyła się II edycja Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która w tym roku obchodzi 10 lecie powstania. Najlepszą drużyną tego dnia okazała się zespół GOSSM Malbork

Udział w zawodach wzięły drużyny z Gimnazjalnych Ośrodków Szkolenia Młodzieży z następujących miejscowości: Gdańsk, Koszalin, Malbork oraz SMS Słupsk, a także drużyna Akademii Piłkarskiej z Kołobrzegu. W ramach turnieju rozegrano 9 spotkań.

Ostatecznie podopieczni Bogdana KazojćaPiotra Wilka zajęli I miejsce.GOSSM Malbork wygrał z AP Kołobrzeg 2:1 oraz z SMS Słupsk 4:1 i nieznacznie, 1:0 z GOSSM Gdańsk. Chłopcy z Malborka nie pokonali jedynie drużyny GOSSM Koszalin, remisując z nią 2:2.

Zawody w oczach koordynatora Malborskiego GOOSM, Henryka Pawłowskiego były dużym sukcesem - Chciałbym podziękować za profesjonalne zorganizowanie tego Turnieju trenerowi Tadeuszowi Żakiecie, życząc zarazem Szkole Mistrzostwa Sportowego kolejnych udanych lat działania i sukcesów sportowych.

- Na pewno nasi chłopcy przyjadą za rok na kolejny turniej. My ze swej strony zaprosimy występujące drużyny na podobne zawody do Malborka, gdyż nic tak nie integruje zawodników i ich trenerów jak zdrowa, sportowa rywalizacja. Należy też podkreślić, że wszystkie drużyny grały z dużym zaangażowaniem oraz poszanowaniem zasad FAIR PLAY. – dodał.

Na uroczystym zakończeniu turnieju Monika Stępnik. dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego wręczyła okazałe puchary, medale oraz piłki drużynom przybyłym na turniej. Królem strzelców został Franciszek Denisiewicz z GOSSM Malbork, a najlepszym bramkarzem  wybrano Jakuba Króla z GOSSM Gdańsk. Obaj otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Rozgrywki uważnie obserwował Wiceprezes Pomorskiego ZPN - Paweł Kryszałowicz, dopingujący wszystkie drużyny z naszego regionu. Nadmienić należy, iż wspólny wyjazd na powyższe zawody zawodników z GOSSM Malbork i GOSSM Gdańsk został sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Pomorskiego Związku Piłki Nożnej