fot. amo2

Trzeci Turniej Talentów Mobilnej AMO - Ustka, 24.11.2019 r.

24.11.2019 r. na obiektach OSiR-u w Ustce przy ul. Grunwaldzkiej 35 odbył się III Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W zawodach, których organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej, Miasto Ustka oraz klub sportowy Jantar Ustka udział wzięło 160 uczestników z całego województwa!


​Priorytetowym celem turnieju był monitoring i obserwacja najzdolniejszych zawodniczek i zawodników ze średnich i małych klubów, którzy brali udział w szkoleniach Mobilnego AMO od września do listopada.

„Jestem bardzo pozytywnie zbudowany faktem, iż pomysł dotyczący organizacji Turnieju Talentów który wdrożyliśmy pilotażowo w marcu w Stężycy, na stałe wpisał się w kalendarz piłkarski województwa pomorskiego. Patrząc na tych młodych ludzi widzę, że piłka faktycznie sprawia im radość. Chcemy, aby przyjazd na ten turniej był dla dzieci w pewnym sensie wyróżnieniem, ale również możliwością zmierzenia się oraz rywalizacji z zawodnikami z całego województwa pomorskiego. Zawsze będę powtarzał, że najważniejsza praca wykonywana jest przez trenerów klubowych, którzy każdego dnia budują społecznie i piłkarsko tych młodych ludzi. Cieszę się, że współpraca z nimi od początku projektu Mobilnego AMO układa się pozytywnie” – koordynator Mobilnego AMO w woj. pomorskim Arkadiusz Janor.

W niedzielnych zmaganiach zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: Młodzik, Orlik oraz kat. dziewcząt .

W kategorii 2007/2008 uczestnicy podzieleni zostali na 5 drużyn.Każda drużyna rozegrała cztery 30 minutowe spotkania. Co dało łącznie 120 minut gry w przeciągu 2,5h. System gry 8+1.

W kategorii chłopców 2009/2010 rozegrano na trzech boiskach 5 spotkań 20 minutowych – 100 minut gry, system gry 6+1.

Natomiast dziewczęta rozegrały planowo 6 spotkań co dało łącznie – 90 minut gry, w systemie 8+1.

„Wielkie słowa uznania należą się rodzicom tych młodych ludzi. Przecież niektórzy musieli wstać o 4 rano, aby na godzinę 8.15 dojechać na zbiórkę. Dojazd z Kwidzyna, bądź ze Stegny to długa podróż. Jeszcze raz wielki szacunek dla Państwa za wkład w rozwój swoich pociech. Co do samego turnieju to nie ma chyba nic lepszego niż wyróżnienie zawodnika za solidną pracę w klubie właśnie w taki sposób. Sam przecież pochodzę z małej miejscowości i wiem doskonale, jakie to przeżycie dla młodego człowieka. Kiedy widzę pasję w oczach dziecka to jest dla mnie znak, że trener idzie w dobrym kierunku. Umiejętności indywidualne uczestników cały czas się podnoszą. Pamiętam niektórych chłopców jak zaczynaliśmy pracę w terenie 1,5 roku temu. Poziom, na którym są dzisiaj pokazuje, że cały czas się rozwijają” – trener Mobilnego AMO w woj. pomorskim Rafał Kaczmarczyk

Zawsze bardzo chętnie uczestniczę w tego typu akcjach szkoleniowych. Poziom zawodników był bardzo wyrównany, udało się również zaobserwować zawodników wyróżniających się. Dla mnie jako trenera kadry wojewódzkiej to doskonała możliwość obserwacji zawodników, których w szerszym kontekście możemy zaprosić na akcje szkoleniowe kadr wojewódzkich. Dzięki takim wydarzeniom mam nadzieję, że żaden zawodnik z małego klubu nie umknie naszej uwadze” – trener kadry wojewódzkiej rocznik 2007 Łukasz Godlewski.

Bardzo duże słowa podziękowania składamy dyrekcji oraz kierownictwu OSiR-u w Ustce za bezpłatne użyczenie obiektu oraz wszystkim osobom, które mocno zaangażowały się w organizację turnieju:Piotrowi Cejrowskiemu, Piotrowi Piszko, Andrzejowi Grabowskiemu, Łukaszowi Godlewskiemu, Ireneuszowi Stencel, Krystianowi Świst, jak również trenerom i rodzicom uczestników za profesjonalizm i pozytywną współpracę z zespołem Mobilnego AMO.

Dziękujemy gorąco za przekąski oraz pyszne ciasto firmie „ Diety od brokuła” – catering dietetyczny.

Słowa podziękowań kierujemy również do władz Pomorskiego ZPN za finansowe i merytoryczne wsparcie imprezy, która już na stałe wpisuje się w kalendarz piłkarskich wydarzeń na mapie woj. pomorskiego.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa trenerów w szkoleniach Mobilnego AMO, jak również angażowanie swoich wyróżniających się zawodników i zawodniczki w trening oraz gry selekcyjne.

Ze sportowym pozdrowieniem:

Arkadiusz Janor oraz Rafał Kaczmarczyk

Sztab szkoleniowy Mobilnej Akademii Młodych Orłów

amo1.jpg

amo3.jpg

amo4.jpg

amo5.jpg

amo6.jpg

amo7.jpg

amo8.jpg

amo9.jpg

amo10.jpg

amo11.jpg

amo12.jpg

amo13.jpg

amo14.jpg

amo15.jpg