[FOTO]: Remis i zwycięstwo z kadrami woj. Kujawsko-Pomorskiego

W dzisiejszych meczach mistrzowskich kadry Pomorskiego ZPN zmierzyły się z rówieśnikami z województwa Kujawsko-Pomorskiego. W meczu kadr im. K. Górskiego padł remis 1:1. Natomiast kadra im. K. Deyny wygrała 3:1 w jego rodzinnym mieście.

W samo południe zagrali zawodnicy z rocznika 2001. Mecz rozpoczęli bardzo nerwowo, co zakończyło się w 9 min. rzutem karnym dla gości, który dzięki świetnej postawie w bramce Michała Molendy wykorzystali dopiero po trzeciej dobitce. Próby kontrataku ze strony gospodarzy były przerywane przez zawodników z woj. Kujawsko-Pomorskiego. Jedna z nich, tuż przed przerwą, zakończyła się faulem w polu karnym na Piotrze Gryszkiewiczu. Niestety tym razem goalkeeper gości świetnie broni jedenastkę. W drugiej połowie Pomorzanie uspokoili grę i powoli zaczęli przejmować inicjatywę w tym spotkaniu. Niestety z wielu dogodnych sytuacji, tylko jedną zamienili na bramkę. W 60. min Mateusz Młyński pokonuje bramkarza gości i zamyka wynik spotkania.

Przyczyny niekorzystnego rezultatu, ocenił trener kadry im. K. Deyny, Marek Leszczyński - Słabo weszliśmy w ten mecz, sporo nerwów oraz wiele niedokładnych zagrań, trochę ospale graliśmy w obronie i przeciwnik to wykorzystywał. Faul, rzut karny i graliśmy z bagażem jednej bramki. Do tego brak skuteczności, czy to w pierwszej połowie przy rzucie karnym czy w drugiej połowie, kiedy mieliśmy kilka stuprocentowych sytuacji. Jednak każdy kto oglądał ten mecz przyzna, że byliśmy stroną zdecydowanie lepszą, po przerwie praktycznie zdominowaliśmy to spotkanie. Niestety zabrakło trochę zimnej krwi. - dodał

Pomorski ZPN 1:1 Kujawsko-Pomorski ZPN (0:1)
Bramka
: 60' Mateusz Młyński

Skład: Michał Molenda - Marcin Wiśniewski, Maciej Marek, Oskar Maszota, Jan Kopania - Piotr Gryszkiewicz, Adam Juszczyński - Antoni Korczak, Krystian Espersen, Mateusz Młyński - Julian Goyke
Rezerwowi: Patryk Rudowski, Michał Wiśniewski, K Wiśniewski, Kamil Sikora, Karol Baranowski, Rafał Jahn, Damian Narożniak

W drugim meczu, o godz. 14:00 zagrali rok starsi kadrowicze, z rocznika 2000. W pierwszej części spotkania dominowali goście, jednak to chłopcy z Pomorza zdobyli w 31 minucie bramkę. W sytuacji sam na sam skutecznością popisał się Wojtek Kafka. Po przerwie, zawodnicy z woj. Kujawsko-Pomorskiego dążyli do wyrównania i w 49 minucie po rzucie karnym dopięli swego. Za faul na napastniku czerwoną kartkę zobaczył Michał Gołuński. Wydawać by się mogło, że to załamie Pomorzan. Nic bardziej mylnego, po składnej akcji całego zespołu wyrównują tuż po wznowieniu gry. Swoją dominację w końcówce meczu przypieczętowali bramką z rzutu karnego, który wykorzystał Patryk Biesiadziński.

Zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie krył trener kadry im. K. Deyny, Grzegorz Grzegorczyk - Mecz zapewniał sporo emocji, dobre sytuacje miały obie drużyny, ale to nam sprzyjało szczęście i po skutecznych kontrach ostatecznie wygraliśmy to spotkanie. Chłopaki dali z siebie wszystko, co z resztą widać po wyniku. Przed nami mecz z Wielkopolską, również na tym boisku. Będziemy grali o pierwsze miejsce w grupie, bo awans mamy już po dzisiejszym meczu, który zawodnicy dedykowali kierownikowi drużyny, panu Jurkowi Krygierowi. - zaznaczył z uśmiechem.

Pomorski ZPN 3:1 Kujawsko-Pomorski ZPN (1:0)
Bramki: 31' Wojciech Kafka, 50' Bartosz Marchel, 58' Patryk Biesiadziński

Skład: Michał Gołuński - Krystian Szopa, Kacper Zaręba, Dawid Blok, Mateusz Kaczyński - Marcel Stefaniak, Dawid Szalecki, Damian Lisiecki, Patryk Biesiadziński, Jakub Dąbrowski - Wojciech Kafka
Rezerwowi: Kacper Dąbrowski, Mariusz Sławek, Jakub Rumiński, Bartosz Marchel, Mateusz Filipowicz, Maciej Bachleda, Patryk Szlicht