Ostatnie przetarcia kadr przed Mistrzostwami Polski

Za nami ostatnie mecze mistrzowskie w fazie eliminacyjnej. Do Koszalina udali się Pomorzanie z kadry im. K Górskiego (2001) oraz kadry im. K. Deyny (2000). Oba zespoły zapewniły sobie awans wcześniej, tak więc na boisku zabrakło wielu podstawowych zawodników.

Jeszcze przed południem na plac gry wyszli zawodnicy Marka Leszczyńskiego, czyli kadra im. K. Górskiego. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli gospodarze, jednak Pomorzanie chwile później, wyrównują po trafieniu Damiana Narożniaka. Niestety, przed przerwą kolejnego gola zdobywają miejscowi, do przerwy 2:1. W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił, nerwowe poczynania naszych zawodników wykorzystują gospodarze i zdobywają kolejną bramkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Na szczęście rezultat meczu nie wpływał już na nic, a trener Marek Leszczyński potraktował go jako element przygotowań do Mistrzostw Polski które odbędą się na koniec czerwca - Dzisiejszy mecz miał nam pokazać jak zareagują chłopcy, którzy dotychczas byli w rezerwie albo nie łapali się do kadry. Awans zapewnialiśmy sobie w poprzednim spotkaniu i dlatego też z podstawowej jedenastki zagrało tylko 4 zawodników. W tym meczu chcieliśmy sprawdzić resztę chłopaków, by mieć pełen obraz tego kto powinien znaleźć się w 18-stce na Mistrzostwa Polski w Jarocinie.  - powiedział trener Marek Leszczyński.

W zeszłym roku podopieczni trenera Marka Leszczyńskiego zajęli 3. miejsce na Mistrzostwach Polski - Ten zespół  zna smak rywalizacji na najwyższym poziomie. Wiedzą jak wspólnie osiągać sukcesy, jak się mobilizować czy wspierać w trudnych momentach. Dodatkowo udało im się rok temu wywalczyć brązowy medal, tak więc na pewno mają nie małe apetyty. Jako sztab trenerski widzimy w nich spory potencjał i zrobimy wszystko aby chłopcy go wykorzystali – zapewnił.

- Przed wyjazdem do Jarocina, udamy się na obóz przygotowawczy. Tam będziemy pracować nad skutecznością w ataku, ale też nad błędami jakie popełniamy w obronie. Szczególnie uwypuklił je dzisiejszy mecz, bo uważam, że co najmniej dwie stracone bramki wynikały z naszej niefrasobliwości w defensywie. - zauważył trener Leszczyński.

Zachodnio-Pomorski 3:1 Pomorski ZPN (2:1)

Bramki: 29' D. Narożniak

Skład: Michał Molenda - Marcin Wiśniewski, Kacper Bladowski, Maciej Marek, Mariusz Czajkowski - Jan Kopania, Adrian Petk, Damian Narożniak, Antoni Korczak - Daniel Pietraszkiewicz, Krystian Wasiluk
Rezerwowi: Wojciech Karwacki, Michał Wiśniewski, Rafał Jahn, Sebastian Dziadkowiec, Kacper Wiśniewski, Jakub Jarzębowski, Mateusz Żukowski

W kolejnym meczu tego dnia grali zawodnicy z rocznika 2000, czyli kadra im. K. Deyny. Od pierwszego gwizdka toczył się wyrównany pojedynek pomiędzy dobrze grającymi tego dnia oboma zespołami. Atakowali jedni i drudzy, ale żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki. Dopiero w drugiej połowie zaczęły padać gole. Podobnie jak w ostatnim meczu w Starogardzie z kadrą Wielkopolski, Pomorzanie dopiero po przerwie strzelili 3 bramki. Jednak tym razem zapewnili sobie nimi zwycięstwo.

Spotkanie obfitowało w wiele akcji ofensywnych z jednej i drugiej strony, zebrani kibice nie mogli narzekać na brak emocji - Przede wszystkim mecz był na naprawdę wysokim poziomie, obie drużyny pokazały jak dobrze grać w piłkę. Myślę, że remis oddałby najlepiej przebieg tego spotkania. Jeden i drugi zespól miał sytuacje bramkowe, ale my byliśmy bardziej skuteczni, dopisało nam trochę szczęścia, bo przecież ostatnia bramka padła po bezpośrednim rzucie wolnym z 30 m, takie trafienia rzadko się zdarzają - zauważył trener Grzegorz Grzegorczyk.

W tym spotkaniu daliśmy odpocząć 8 zawodnikom z podstawowego składu. Na boisko wyszli chłopcy co do których nie byliśmy pewni, dodatkowo w kadrze debiut zaliczyło dwóch piłkarzy. Co najciekawsze ostatnią zmianą jaką wykonaliśmy to zmiana pomocnika za drugiego bramkarza, który świetnie radził sobie w grze ofensywnej udowadniając to asystą. Jestem pod dużym wrażaniem tego co dziś zobaczyłem. Wszyscy chłopcy zagrali naprawdę dobry mecz, jeden z najlepszych w tych eliminacjach. Szczerze mówiąc to mamy problem, bo chcieliśmy dokonać selekcji zawodników przed powołaniem ich na Mistrzostwa Polski. De facto nie wiemy z kogo rezygnować, bo wszyscy prezentują się na równie dobrym poziomie. Ale jak to mówią od przybytku głowa nie boli. - stwierdził..

Również trener Grzegorczyk rozpisał już plan przed Mistrzostwami Polski - Przygotowania zaczęliśmy wczoraj, spotykając się z zawodnikami na konsultacji szkoleniowej. Dzisiejszy meczy to miał być sprawdzian, mówiłem to chłopakom wczoraj. W dniach 21-22 czerwca mamy krótki obóz przygotowawczy, a tydzień później wyjeżdżamy już do Dzierżoniowa gdzie 1 lipca zaczną się Mistrzostwa Polski - zakończył szkoleniowiec.

Zachodnio-Pomorski ZPN 0:3 Pomorski ZPN (0:0)

Bramki: 47' J. Rumiński, 71' K. Czubak, 75' K. Szopa

Skład: Jakub Knut - Krystian Szopa, Dawid Szałecki, Dawid Stasiuk, Mateusz Bachleda - Jakub Dąbrowski, Marcel Stefaniak, Karol Landowski - Patryk Szlicht, Bartosz Marchel, Karol Czubak
Rezerwowi: Kacper Dąbrowski , Mariusz Sławek, Michał Mikołajczak, Mateusz Gułajski, Dawid Markiewicz, Jakub Rumiński