Kadra Pomorza gromi Wielkopolan w Poznaniu

​W Poznaniu 19 kwietnia, w godzinach popołudniowych Kadra Naborowa prowadzona przez trenera Tomasza Borkowskiego rozegrała dwumecz z rówieśnikami z Wielkopolski. Obydwa spotkania wygrali Pomorzanie, 3:0 i 4:1.

Trener Tomasz Borkowski przyznaje, że zależało mu by jego podopieczni sprawdzili się z wymagającym przeciwnikiem - W obydwu meczach chłopcy spisali się świetnie, realizują to co trenowaliśmy na konsultacjach i to cieszy. Szczególnie, że spotkaliśmy się z wymagającym przeciwnikiem, zresztą takiego szukaliśmy. Wcześniej zagraliśmy z kadrą Warmii i Mazur, teraz chcieliśmy podnieść poprzeczkę i jak widać wyszło nam to z bardzo dobrym rezultatem. – mówił.

Kadra Pomorskiego ZPN została podzielona na dwa składy. W pierwszym meczu chłopcy strzelili bramkę do szatni, dobijając przeciwników w drugiej połowie kolejnymi trafieniami. Kolejne spotkanie było bardziej wyrównane, po pierwszej połowie remis. W połowie drugiej części meczu, z rzutu karnego trafia Kuba Wiereński, a w ostatnich minutach padają jeszcze dwie bramki i obydwa spotkania kończą się trzy bramkową przewagą Pomorskiego ZPN.

- Od naszych zawodników biło zaangażowanie i zasłużenie wygrali na trudnym terenie. Kadra Wielkopolski to znana marka w Polsce, niezależnie od rocznika. Trenerzy już teraz układają ten zespół na przyszłość. Nie czujemy się gorsi, po mimo dość wyczerpującej podróży pokazaliśmy, że na Pomorzu gra się w piłkę na wysokim poziomie. - powiedział

Trener rocznika 2004 planuje dalej szukać zdolnych chłopców w regionie - Dalej szukamy zawodników, to jest Kadra Naborowa. Pierwsza ekipa się sprawdziła, teraz będziemy szukać kolejnych zdolnych chłopaków z innych klubów. Przed nikim nie zamykam drzwi. Chciałbym mieć jak najszersze pole manewru, sprawdzić maksymalnie dużą ilość zawodników i tych najzdolniejszych wyłapywać na przyszłość. – kończy.

Pierwszy mecz: Wielkopolski ZPN 0:3 Pomorski ZPN (0:1)

Bramki: 30 Mekler, 34 Babś, 57 Mekler

Skład: Oliwier Zych - Bartosz Brylowski, Krzysztof Niedźwiedzki, Mateusz Nawrocki - Igor Czyż, Krzysztof Babś, Kacper Urbański, Mikołaj Mekler - Wojciech Szafranek

Rezerwowi: Maciej Styn, Wiktor Matwiszyn, Przemysław Kinder, Dorian Ramczykowski, Wiktor Siłkowski

Drugi mecz: Wielkopolski ZPN 1:4 Pomorski ZPN (1:1)

Bramki: 18 Angel, 45 Wiereński, 52 Polakow, 58 Czyż

Skład: Maciej Styn - Bartosz Woźniak, Jakub Wiereński, Wiktor Matwiszyn - FIlip Angel, Aleksander Wydrowski, Dorian Ramczykowski, Adrian Kłosek - Paweł Powideł

Rezerwowi: Oliwier Zych, Adam Głodek, Przemysław Kinder, Michał Galiński, Adrian Polakow, Wiktor Silkowski, Igor Czyż