[FOTO]: Grad goli w Starogardzie

Jeśli ktoś kocha futbol to na pewno nie byłby zawiedziony po dzisiejszych meczach kadr wojewódzkich. W Starogardzie Gdańskim na przeciw siebie stanęły dziś reprezentacje Pomorza i Wielkopolski z roczników 2001 i 2000. Młodsi, po świetnym meczu wygrali 5:2. Starsi natomiast odrobili straty z pierwszej połowy i zremisowali 3:3.

Jako pierwsi zagrali podopieczni Marka Leszczyńskiego, czyli kadra im. K. Górskiego. Mecz z Wielkopolską był dla nich kluczowym spotkaniem, w kontekście awansu na Mistrzostwa Polski. Liczyło się tylko zwycięstwo i trzeba przyznać, że dało się to zauważyć już po pierwszym gwizdku.

Od pierwszych minut ambitni Pomorzanie ,,gryźli trawę", ewidentnie tremując swoim zaangażowaniem przeciwnika. Pierwsza bramka padła po rzucie rożnym i błędzie bramkarza z Wielkopolski. Kolejną bramkę dołożył kapitan drużyny - Piotrek Gryszkiewicz zapakował piłkę pod poprzeczkę, a 5 min później dołożył kolejną z rzutu karnego. Do przerwy było 3:1.

Kilka minut po wznowieniu gry było już 4:1, dośrodkowanie ze skrzydła zamknął Kamil Sikora. Na koniec meczu po jednej bramce dołożyły obydwie strony. Bezapelacyjną dominację gospodarzy, potwierdza wynik 5:2, który daje im upragniony awans na Mistrzostwa.

- Trenerzy przedstawili nam taktykę na ten mecz, a nam udało się w 100 % ją zrealizować. - stwierdził kapitan drużyny i autor dwóch goli, Piotr Gryszkiewicz - Wynik 3:1 po pierwszej połowie dał nam sporo pewności siebie, tak więc na drugą cześć meczu wyszliśmy spokojniejsi. Nie zabrakło nam determinacji, żeby dopełnić dzieła. Szkoda straconych dwóch goli, ale to już nieistotne - awansowaliśmy na Mistrzostwa Polski i to jest dziś najważniejsze. - zaznaczył z uśmiechem.

- Przed nami jeszcze mecz z kadrą woj. Zachodniopomorskiego, który również chcemy wygrać, a dzisiejsze zwycięstwo oraz awans dedykujemy Panu Jurkowi Krygierowi, który udowadnia nam swoją postawą, że nigdy nie wolno się poddawać. - dodał młody zawodnik.

Pomorski ZPN 5:2 Wielkopolski ZPN (3:1)
Bramki:
17' Krystian Espersen, 34' Piotr Gryszkiewicz, 40' Piotr Gryszkiewicz (k), 46' Kamil Sikora, 80' Jakub Jarzębowski

Skład: Michał Molenda - Marcin Wiśniewski, Maciej Marek, Oskar Maszota, Jakub Lizakowski - Jan Kopania, Adam Juszczyński, Mateusz Młyński, Piotr Gryszkiewicz - Kamil Sikora, Krystian Espersen
Rezerwowi: Patryk Rudowski, Rafał Jahn, Sebastian Dziadkowiec, Antoni Korczak, Kacper Wiśniewski, Damian Narożniak, Jakub Jarzębowski

W drugim meczu kadra im. K. Deyny grała o pierwsze miejsce w grupie, awans podopieczni Grzegorza Grzegorczyka zapewnili sobie już w poprzednim spotkaniu. Niestety Pomorzanie mieli fatalny początek meczu, po błędach w obronie goście strzelili bramkę oraz wykorzystali dwa rzuty karne. Po pierwszej połowie chłopcy schodzili z boiska przy wyniku 0:3.

- W szatni przypomniałem chłopakom o meczu Liverpoolu z Milanem w finale LM, kiedy to Jerzy Dudek i spółka wyrównali trzy bramkową stratę w drugiej połowie i ostatecznie wznieśli puchar. Tutaj gra toczyła się o dużo mniejszą stawkę, ale przecież gramy dla zwycięstw. -powiedział po meczu, trener Grzegorz Grzegorczyk.

Prawdopodobnie słowa szkoleniowca poskutkowały, bo chłopcy wzięli się za odrabianie strat. W sytuacji sam na sam Mateusz Filipowicz ,,wyłożył" bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Kolejne trafienie zdobył, precyzyjnym strzałem Patryk Biesiadziński. Rosły napastnik, kwadrans później wykorzystał jeszcze rzut karny. Do końca wynik nie uległ już zmianie, a najstarsi kadrowicze pokazali boiskowy charakter wyrównując ostatecznie i nie dając satysfakcji z 3 pkt przeciwnikowi.

Pomorski ZPN 3:3 Wielkopolski ZPN (0:3)
Bramki:
46' Mateusz Filipowicz, 58' Patryk Biesiadziński, 72' Patryk Biesiadziński (k)

Skład: Kacper Dąbrowski - Krystian Szopa, Damian Lisiecki, Dawid Blok, Mateusz Kaczyński - Marcel Stefaniak, Dawid Szalecki, Maciej Bachleda, Patryk Biesiadziński, Jakub Dąbrowski - Wojciech Kafka
Rezerwowi: Jakub Knut, Konrad Wira, Mariusz Sławek, Bartosz Marchel, Mateusz Filipowicz, Karol Landowski, Kacper Zaręba