[WIDEO]: Mroźne sparingi po sąsiedzku

Za nami weekendowe mecze kontrolne pomorskich klubów. Poza ekstraklasową Lechią wszystkie drużyny grające na szczeblu centralnym zagrały sparingi z zespołami zza przysłowiowej miedzy. Najciekawiej rysował się mecz w Chojnicach, gdzie spotykali się I ligowcy, których różnią w tabeli tylko 2 pkt.

Lechia Gdańsk spotkała się z 7. drużyną szwajcarskiej ekstraklasy – FC Thun. Po dość wyrównanym spotkaniu Lechia uległa ostatecznie Helwetom 1:3 (1:2). Jedyną bramkę dla zespołu z Gdańska zdobył Adam Buksa. W tym meczu Piotr Nowak, szkoleniowiec biało-zielonych, nie mógł skorzystać w pełni z umiejętności wszystkich piłkarzy. Pięciu zawodników zmaga się z kontuzjami i mają rozpisane indywidualne treningi. W związku z tym trener Lechii zmuszony był zmienić skład wyjściowy w porównaniu z poprzednimi meczami.

Lechia Gdańsk 1:3 FC Thun (1:2)

Bramki: Adam Buksa 30 – Roman Buess 26, Marco Rojas 39, Colin Trachsel 90

Lechia: Łukasz Budziłek (46, Marko Marić) - Rafał Janicki (46, Grzegorz Wojtkowiak), Mario Maloča, Jakub Wawrzyniak (46, Adam Chrzanowski) - Paweł Stolarski (69, Sławomir Peszko), Miloš Krasić (46, Daniel Łukasik), Sebastian Mila (46, Michał Chrapek), Lukáš Haraslín (46, Juliusz Letniowski), Sławomir Peszko (46, Neven Marković) - Adam Buksa (46, Michał Żebrakowski), Grzegorz Kuświk (46, Adam Dźwigała).

FC Thun: Guillaume Faivre - Sven Joss, Nicolas Schindelholz, Marco Bürki, Stefan Glarner - Marco Rojas (65, Colin Trachsel), Dennis Hediger, Sandro Lauper (65, Michael Siegfried), Enrico Schirinzi - Roman Buess, Simone Rapp.

Wicelider I ligi - Arka Gdynia podejmowała u siebie pobliskiego trzecioligowca, KS Chwaszczyno. Dla żółto-niebieskich był to pierwszy i trzeba przyznać udany sparing przed rundą wiosenną. Przez cały mecz dominowali Gdynianie, co dobitnie udowodnili już w pierwszej połowie. Grzegorz Niciński w tym spotkaniu wypróbował dwa składy, zmieniając w przerwie większość zawodników. Mecz prowadził sędzia międzynarodowy – Paweł Gil z Lublina.

Arka Gdynia 4:0 KS Chwaszczyno (3:0)

Bramki: Paweł Abbott 6, Rafał Siemaszko 8, 29, Patrik Lomski 73

Arka: Miszczuk - Stolc, Sobieraj, Alan, Wojowski - da Silva, Mosiejko, Nalepa, Yussuff (30 Tomczak) - Siemaszko (30 Hebel), Abbott. (II połowa) Jałocha - Socha, Marcjanik, Wojcinowicz, Warcholak - Lomski, Kakoko, Łukasiewicz, Tomczak (61 Tomasiewicz) - Hebel (61 Božok), Hunt.

Chwaszczyno: Kamola - Siemko, Kowalski, R. Robakowski, Baran - Łuczak, Kuss, Beyl, Byczkowski - Duda, Kazubowski (II połowa) Cybula – Czerwionka, Ostrowski, Roeske, Piotrowski - Wiśniewski, Lepczak, Marcin Dampc, Talaśka, Dempc (75' Wojciechowski) – Rypel

W Chojnicach o 11:00, w sobotę Chojniczanka podjęła Bytovię Bytów. Pomimo mrozu obie drużyny nie odpuszczały i raz jedna, raz druga przejmowały kontrolę w meczu. Jednak to gospodarze po strzale zza pola karnego Macieja Rogalskiego, zdobyli prowadzenie i nie oddali go do końca meczu. Warto zaznaczyć, że w drużynie Bytovii wystąpił testowany 22-letni pomocnik chorzowskiego Ruchu, Michał Rzuchowski.

Chojniczanka Chojnice 1:0 Bytovia Bytów (1:0)

Bramka: Maciej Rogalski 30

Chojniczanka: Damian Podleśny (46 Tomasz Loska) - Wojciech Lisowski, Damian Garbacik, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Maciej Rogalski, Paweł Zawistowski, Rafał Majtyka, Andrzej Rybski, Rafał Grzelak - Patryk Mikita. W II połowie grali także: Przemysław Czerwiński, Łukasz Kosakiewicz, Bartłomiej Niedziela, Jacek Podgórski, Dawid Machalewski, Jakub Mrozik, Maciej Kostrzewa, Marcin Biernat.

Bytovia: (I połowa) Gerard Bieszczad - Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Adrian Chomiuk, Arkadiusz Czarnecki, Mariusz Kryszak, Jakub Serafin, Bartłomiej Poczobut, Mateusz Janeczko, Michał Jakóbowski, Janusz Surdykowski. (II połowa) Tomasz Laskowski - Marek Opałacz, Sergejs Kožans, Wojciech Wilczyński, Chris Jastrzembski, Artur Wojach, Michał Rzuchowski, Mateusz Janeczko (61 Bartosz Lachowicz), Kamil Wacławczyk, Charles Nwaogu, Mateusz Klichowicz.

II ligowy Gryf Wejherowo również zagrał z drużyną z sąsiedztwa. Żółto-czarni ze względów kadrowych (choroby i kontuzje) pojechali w czternastu na trzeci już mecz kontrolny z Bałtykiem Gdynia. Miejscowi dominowali w pierwszej połowie co potwierdzili bramką w pierwszym kwadransie gry. Gryfici mogli wyrównać kilka minut później, jednak bramkarz Bałtyku obronił strzał Piotra Okuniewicza.

Bałtyk Gdynia 1:0 Gryf Wejherowo (1:0)

Bramka: Krzysztof Garczewski 14

Bałtyk: (I połowa) Daniel Klebba - Tomasz Piekarski, Piotr Karasiński, Tomasz Wypij, Piotr Jaroszek - Krzysztof Garczewski, Dariusz Łatka, Wojciech Zyska, Krzysztof Bułka - Krzysztof Rzepa, Mateusz Gretkowski. (II połowa) Marcin Matysiak - Piotr Wieczorek, Arkadiusz Proena, Piotr Jaroszek, Kewin Wesołowski - Dominik Klecha, Jakub Zejglic, Marcin Poręba, Mariusz Węgliński - Krzysztof Rusinek, Mateusz Gretkowski (Krzysztof Rzepa).

Gryf: Wiesław Ferra (85 Piotr Młynarczykowski) - Paweł Brzuzy, Przemysław Szur, Łukasz Nadolski, Adrian Klimczak - Maciej Koziara, Piotr Kołc (60 Filip Sosnowski), Jacek Wicon, Kamil Jakubowski (85 Maciej Koszałka), Michał Renusz - Piotr Okuniewicz.