Po wygranej młodzieżówki w Bydgoszczy czas na powtórkę w Gdyni

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała w czwartek w Bydgoszczy w towarzyskim meczu Ukrainę 2:0 (1:0). W poniedziałek o godz. 17.30 biało-czerwoni zmierzą się na Stadionie Miejskim w Gdyni z Czarnogórą. Powtórka mile widziana.

Przygotowujący się do mistrzostw Europy UEFA Euro U21 polscy piłkarze mieli zaplanowanych w drugiej połowie roku pięć towarzyskich spotkań. Tę serię rozpoczęli 6 września w Lublinie, gdzie zremisowali 1:1 z Węgrami, natomiast w czwartek 6 października biało-czerwoni wygrali w Bydgoszczy 2:0 z Ukrainą. Bramki dla gospodarzy zdobyli były oraz aktualny piłkarz Ruchu Chorzów - w 14. minucie Mariusz Stępiński, a w 85. minucie Kamil Mazek. Obie drużyny nie wykorzystały w tym meczu rzutu karnego – pechowymi egzekutorami okazali się Stępiński oraz Iwan Zotko.

Z Bydgoszczy reprezentacja prowadzona przez trenera Macieja Dornę przeniosła się do Gdyni, gdzie w poniedziałek zmierzy się z Czarnogórą, natomiast w listopadzie czekają ją dwa kolejne spotkania - 11 z Macedonią i trzy dni później z Niemcami.

W ostatniej konfrontacji Gdynia okazała się szczęśliwa dla naszej młodzieżówki. 12 listopada 2015 roku biało-czerwoni po bramce lewego obrońcy Cracovii Pawła Jaroszyńskiego pokonali na tym obiekcie Norwegię 1:0. W Bydgoszczy z Ukrainą nie zagrali co prawda piłkarze trójmiejskich klubów, bramkarz Lechii Gdańsk Damian Podleśny oraz środkowy obrońca Arki Michał Marcjanik, ale niewykluczone, że trener Dorna zdecyduje się ich wystawić w poniedziałkowym spotkaniu. Jednak nie tylko z tego względu warto przyjść na stadion i dopingować polskich piłkarzy. Bilety w cenie 10, 15 i 20 złotych można nabywać na stronie www.kupbilet.pl, a ponadto w kasach stadionu – w niedzielę w godz. 11-20 oraz w dniu meczu od godz. 10.

Biało-czerwoni, jako gospodarze przyszłorocznego finałowego turnieju, zwolnieni są z eliminacji i tylko w towarzyskich spotkaniach mogą przygotowywać się do tej imprezy, która z udziałem 12 zespołów rozegrana zostanie w dniach 16-30 czerwca 2017 roku. Trzy mecze grupy B odbędą się także w Gdyni - ich terminy to 17, 20 i 23 czerwca. Drużyny, które wystąpią na stadionie przy ul. Olimpijskiej oraz w Bydgoszczy, gdzie zaplanowano pozostałe potyczki tej grupy, poznamy 1 grudnia, kiedy przeprowadzone zostanie losowanie mistrzostw.

Arenami tego championatu będą także obiekty w Kielcach i Lublinie (tam rywalizować będą zespoły w grupie A) oraz w Tychach i stadion Cracovii (grupa C). Finałowe spotkanie odbędzie się 30 czerwca na tej ostatniej arenie.