Nadmorska Liga 6 wyeliminowała Centrum Pelplin w Pucharze Polski

W Pucharze Polski nie brakuje niespodzianek. I to nie tylko na szczeblu ogólnopolskim, ale także wojewódzkim. W trzeciej rundzie tych ostatnich rozgrywek zespół Nadmorskiej Ligi 6 Gdynia pokonał w środę IV-ligowe Centrum Pelplin 3:1 (1:0).

Dwie pierwsze rundy okazały się dla NL 6 spacerkiem. Drużyna, w której występują zawodnicy z różnych ekip biorących udział w rozgrywkach Nadmorskiej Ligi 6, najpierw rozgromiła 14:0 dziewiąty w klasie B zespół GTS Rokitnica, a następnie pokonała 14:1 szóstego w tej samej grupie Orła Straszyn. W trzeciej rundzie poprzeczka została jednak zawieszona znacznie wyżej, bo rywalem gdynian było bardzo dobrze radzące sobie w IV lidze sportbazar.pl Centrum Pelplin. Drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Obiałę plasuje się na czwartej pozycji, ale na amatorach z Gdyni nie zrobiło to większego wrażenia.

W środowym meczu, który odbył się na boisku przy ul. Zamenhofa, prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 28. minucie Grzegorz Niciński – trener ekstraklasowej Arki Gdynia potwierdził dobrą snajperską dyspozycję, bo we wcześniejszych pucharowych spotkaniach sześć razy trafił do siatki. W 83. minucie wynik podwyższył Adam Dmochowski, ale za chwilę goście strzelili kontaktowego gola. Ekipa NL 6 nie dała jednak odebrać sobie zwycięstwa, bo w ostatniej minucie bramkarza rywali ponownie pokonał Dmochowski. I w ten sposób już w swoim pierwszym występie Centrum pożegnało się z Pucharem Polski.

- W czwartej rundzie zmierzymy się z siódmym zespołem klasy okręgowej Orlętami Reda. Ten mecz rozpocznie się w środę 5 października o godzinie 16 na naszym boisku – powiedział Niciński.

Nadmorska Liga 6 świetnie radziła sobie w Pucharze Polski także dwa lata temu, kiedy doszła aż do piątej rundy. Gdynianie pokonali kolejno13:0 Traugutta Pruszcz Gdański, 7:2 Marynarkę Wojenną RP Gdynia, 6:1 Ex Siedlce Gdańsk, 3:2 Stolem Gniewino i dopiero wtedy zostali zastopowani przez KS Mściszewice, które wówczas występowało w klasie B, ale obecnie z powodzeniem rywalizuje w klasie okręgowej sportbazar.pl – plasuje się na czwartej pozycji.

W trzeciej rundzie z pucharowymi rozgrywkami pożegnał się natomiast inny niezrzeszony zespół – Marynarka Wojenna RP Gdynia przegrała 3:5 z wiceliderem IV ligi sportbazar.pl Jaguarem Kokoszki Gdańsk.