Kluby z Pomorza zdominowały Puchar Polski - 4 drużyny w 1/8 finału

Po dramatycznym meczu w Gliwicach do Arki, Chojniczanki i Drutex-Bytovi dołączyła Lechia Gdańsk. Tym samy w 1/8 finału Pucharu Polski zameldowały się 4 drużyny z województwa pomorskiego - to najsilniejsza reprezentacja w tej edycji turnieju.

W tym roku do rozgrywek Pucharu Polski przystąpiło 6 drużyn z Pomorza. Niestety trzeba przyznać, że początek nie należał do udanych. 16 lipca w spotkaniach rundy wstępnej odpadli: Gryf Wejherowo oraz Pogoń Lębork. Gryfici ulegli w meczu wyjazdowym Błękitnym Stargard 4:1, natomiast Pogoń poniosła sromotną porażkę u siebie 0:6 z Kotwicą Kołobrzeg.

Zemstę za te wysokie przegrane powzięły Drutex-Bytovia, eliminując Błękitnych i Chojniczanka, która po zaciętej końcówce pokonała Kotwicę Kołobrzeg. Dodatkowo Arka Gdynia w wyjazdowym spotkaniu sprawnie poradziła sobie z Romintą Gołdap wygrywając 4:1. Dzięki temu do oczekującej w 1/16 finału Lechii Gdańsk, dołączył komplet zeszłorocznych I-ligowców.

W 1/16 finału pierwsze spotkanie (9 sierpnia) rozegrała Arka, męcząc się przez 90 minut w Zambrowie z miejscową Olimpią. Ostatecznie w doliczonym czasie gry, po rzucie karnym, wynik na 1:0 dla Gdynian ustala da Silva. Dzień później Drutex-Bytovia eliminuje u siebie Zagłębie Lubin, również 1:0, a Chojniczanka Chojnice pewnie wygrywa 2:0 ze Stalą Mielec.

Ostatnim spotkaniem tej rundy okazało się spotkanie Piasta Gliwice z gdańską Lechią. Regulaminowy czas gry oraz dogrywka nie przyniosły rezultatu. Zamiast bramek, boisko za dwukrotne napomnienie opuścił najpierw Michał Chrapek a potem Gerson. Rzuty karne okazały się wybawieniem dla Biało-Zielonych. W konkursie jedenastek Lechia wygrała 5:4.