Kadry Pomorza wygrywają w Słupsku

To było udane zakończenie roku dla naszych reprezentacji. W ostatnich dwóch meczach reprezentacje Pomorskiego ZPN pokonały swoich rówieśników z Zachodniopomorskiego ZPN. Najbliższe spotkania kadry dopiero na wiosnę. Poniżej przedstawiamy krótki opis i składy zwycięskich drużyn.

Pierwszy mecz rozegrał, w samo południe, rocznik 2001. Podopieczni Marka Leszczyńskiego przeważali w pierwszej połowie i po kilkudziesięciu minutach, strzałem zza pola karnego, otworzyli wynik. Pięknym trafieniem w samo okienko popisał się pomocnik, Krystian Espresen. Kolejna bramka padła w 35 min. Krystian Wasiluk w sytuacji, sam na sam z bramkarzem został sfaulowany przed polem karnym. Po rozegraniu rzutu wolnego, bramkę zdobywa Marcin Wiśniewski. W drugiej połowie pomimo gry w przewadze, drużyna Marka Leszczyńskiego nie mogła zdobyć kolejnej bramki, co zemściło się w doliczonym czasie gry, w którym gola zdobyli za goście.

Pomorski ZPN 2:1 (2:0) Zachodnio-Pomorski ZPN

Bramki: Espresen, Wiśniewski Marcin

Skład zespołu:

Molenda (SI Arka Gdynia) – Bladowski (AP Lechia Gdańsk), Maszota (Lechia Gdańsk SA), Kopania (AP Lechia Gdańsk), Wiśniewski Marcin (AP Lechia Gdańsk)  – Juszczyński Adam (Lechia Gdańsk SA), Gryszkiewicz (AP Lechia Gdańsk) - Młyński (SI Arka Gdynia), Espresen (AP Lechia Gdańsk), Wiśniewski Kacper (SI Arka Gdynia) – Wasiluk (AP Lechia Gdańsk)

Rezerwowi:

Karwacki Wojtek (AP Lechia Gdańsk), Wojda Damian (SI Arka Gdynia), Marek (Lechia Gdańsk SA), Dziadkowiec (Lechia Gdańsk SA), Pietraszkiewicz (AP Lechia Gdańsk), Przybyszewski (Powiśle Dzierzgoń), Goyke(SI Arka Gdynia),

Kadra trenerska:

Marek Leszczyński  – I trener

Jakub Frydrych  – asystent trenera

Jarosław Talik – trener bramkarzy

Jerzy Krygier - kierownik zespołu

Kadra Deyny natomiast wykazała się sporą skutecznością i duchem walki. Chociaż mecz można uznać za wyrównane widowisko, a drużynie zza miedzy często brakowało tylko szczęścia, to właśnie po kontrze naszego zespołu, tuż przed przerwą padła pierwsza bramka. W drugiej połowie przeważali zawodnicy z Zachodniopomorskiego, jednak po błędzie w obronie i faulu w polu karnym, Wojciech Kafka podwyższa wynik na 2:0. Podopieczni Grzegorza Grzegorczyka, grając również w przewadze utrzymali korzystny wynik do końca meczu.

Pomorski ZPN 2:0 (1:0) Zachodnio-Pomorski ZPN

Bramki: Blok, Kafka (k)

Dąbrowski (Lechia Gdańsk S.A.) - Bachleda (SI Arka Gdynia), Kaczyński (AP Lechia Gdańsk), Blok (SI Arka Gdynia), Szopa (SI Arka Gdynia) - Gułajski (Jedynka Reda), Szałecki (SI Arka Gdynia), Szlicht (AP Lechia Gdańsk), Kafka (SSA Arka Gdynia), Biesiadziński (Lechia Gdańsk S.A.)