Chojniczanka - jak równy z równym - przeciwko Legii

Długo wyczekiwane piłkarskie święto w Chojnicach przyciągnęło na stadion blisko 5 tysięcy osób. Niestety pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski zakończył się niepomyślnie dla miejscowej Chojniczanki. Drużyna Mariusza Pawlaka przegrała po wyrównanej walce z Legią Warszawa 1:2.

​W pierwszej połowie odważnie rozpoczęła Chojniczanka. Po 17 min gry Andrzej Rybski popisał się efektowną przewrotką, niestety strzał wyłapał bramkarz Wojskowych Arkadiusz Malarz. Pomimo zdecydowanej gry gospodarzy to Legia wyszła na prowadzenie. W 23. min po dośrodkowaniu w pole karne Michała Kucharczyka, do piłki wyskoczył  Stojan Vranjes i głową skierował futbolówkę do bramki, tuż przy dłuższym słupku. 10 min później po rzucie wolnym Legioniści mogli podwyższyć prowadzenie, ale na posterunku był bramkarz żółto-czerwonych, Damian Podleśny.

Druga połowa rozpoczęła się szczęśliwie dla gospodarzy. Kilka minut po wznowieniu gry, z mocnym  strzałem zza pola karnego Patryka Mikity, nie radzi sobie bramkarz Legii. Niedokładnie wybija piłkę, która następnie wpada do bramki. Chojniczanka poszła za ciosem - w sytuacji sam na sam znalazł się Rafał Grzelak, jednak tym razem Malarz wykazał się świetną interwencją.

Obie drużyny starały się wyjść na prowadzenie. Niestety, w 78 min udało się to Legii. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki pakuje Ondrej Duda. Niewiele brakowało, aby wynik podwyższył jeszcze Guilherme, jednak świetnie dysponowany tego dnia Damian Podleśny broni techniczny strzał Brazylijczyka.

Pomimo dobrej gry i sytuacji bramkowych, Chojniczance nie udało się wywalczyć w pierwszym meczu korzystnego wyniku. Na pewno cieszy postawa gospodarzy, którzy mimo, iż nie byli faworytem tego meczu, mogli pokusić się o zaskoczenie piłkarskiej Polski. Przed nami rewanż 18 listopada przy Łazienkowskiej. Dla żółto-czerwonych będzie to mecz arcytrudny, ale na pewno zawodnicy Chojniczanki nie dadzą się łatwo skreślić.

Chojniczanka Chojnice 1: 2 Legia Warszawa

Bramki: Patryk Mikita (48) - Stojan Vranjes (23), Ondrej Duda (78)

Chojniczanka: Damian Podleśny - Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Łukasz Kosakiewicz (76. Przemysław Czerwiński), Jakub Mrozik, Radosław Bartoszewicz, Andrzej Rybski (68. Barłomiej Niedziela), Rafał Grzelak - Patryk Mikita (73. Dragan Jelic)

Legia: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Łukasz Broź - Guilherme, Dominik Furman (60. Ondrej Duda), Tomasz Jodłowiec (61. Michał Pazdan), Stojan Vranjes, Michał Kucharczyk - Marek Saganowski (70. Nemanja Nikolic)