Zwycięstwo i remis Kadr Pomorza

9 maja kadry Pomorskiego ZPN rywalizowały z zawodnikami z Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Podopieczni Marcina Leszczyńskiego zremisowali 2:2, natomiast drużyna trenera Tomasza Borkowskiego wygrała 4:1.

Kadra 2003

Pomorski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 2:2 (0:0)

Bramki: 56’ 1:2 Skóra Kacper (Arka Gdynia SI), 71’ 2:2 Skóra Kacper (Arka Gdynia SI)

Skład: Miłaszewski Wojtek (Arka Gdynia SI), Zagraba Maciej (Lechia Gdańsk SA), Skręta Kamil (Arka Gdynia SI), Gnietko Maciej (Lechia Gdańsk SA), Paradowski Mateusz (Lechia Gdańsk SA), Kozłowski Nikodem (Arka Gdynia SI), Duraj Mariusz (Lechia Gdańsk SA), Trela Mateusz (Arka Gdynia SI), Loch Stanisław (Lechia Gdańsk SA), Ciesielski Jakub (Lechia Gdańsk SA), Skóra Kacper (Arka Gdynia SI)
Rezerwowi: Chmielewski Stefan (Lechia Gdańsk SA), Tandecki Adam (Arka Gdynia SI), Bucior Nikodem (Lechia Gdańsk SA), Nikielski Dorian (Arka Gdynia SI), Wiewiórski Mateusz (Lechia Gdańsk SA), Pyrek Maciek (Arka Gdynia SI), Formella Michał (Arka Gdynia SI).

Mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem, który stał na średnim poziomie, ale po pierwszej połowie widniał wynik 0:0 mimo, że nasi zawodnicy stworzyli sobie przynajmniej cztery dogodne sytuacje. W drugiej części gry obie drużyny miały swoje okazje, ale to koledzy z Kujaw objęli jako pierwsi prowadzenie i wykorzystali dwie ze swoich okazji strzeleckich. Nasi reprezentanci przy niekorzystnym wyniku 0:2 ruszyli do odrabiania strat, co przyniosło efekt już po kilku minutach od utraty bramki. Na listę strzelców wpisał się Kacper Skóra po idealnym dośrodkowaniu Jakuba Ciesielskiego. Chwilę później nasza kadra miała kolejną bardzo dobrą sytuację, której niestety nie udało się wykorzystać. Rywale nie zostali dłużni i stworzyli sobie stuprocentową okazję wychodząc dwóch na samego bramkarza. Nasz golkiper wyszedł z tej sytuacji zwycięsko chroniąc nas przed utratą trzeciej bramki. Po raz kolejny zawodnicy pokazali charakter i chęć odrobienia strat. Wysoki pressing przyniósł skutek w 71 minucie. Kacper Skóra minął obrońców i zdobył wyrównującą bramkę. O tego momentu mecz był bardzo otwarty. Obie drużyny starały się wyjść na prowadzenie. Naszemu zespołowi zabrakło koncentracji w kluczowych momentach gdy Maciek Pyrek mógł przesądzić o zwycięstwie. Za pierwszym razem minimalnie przestrzelił z szesnastego metra, drugi raz świetną interwencją popisał się bramkarz rywala na piątym metrze, a za trzecim razem na drodze do zdobycia bramki stanął słupek. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Remis nie zadowala żadnej z drużyn.

Należą się słowa uznania dla całej drużyny za wiarę, charakter i zmianę wyniku z 0:2 na 2:2, co nie zmienia faktu, iż sytuacjami podbramkowymi w tym meczu możnaby było obdzielić przynajmniej dwa spotkania.

kadra trenerska:
Marek Leszczyński – I trener
Karol Piątek – asystent trenera
Jarosław Talik – trener bramkarzy
Jacek Sachajko – kierownik zespołu

Kadra 2004

Pomorski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 4:1 (2:1)

Bramki: Igor Puścikowski 3' (Arka Gdynia SI), Krzysztof Babś 15' 62' (Arka Gdynia SI), Kacper Urbański 70' (Lechia Gdańsk)

Skład: Styn Maciej (Arka Gdynia SI), Bartosz Brylowski (Czarni Pruszcz Gdański), Kinder Przemysław (Lechia Gdańsk SA), Nawrocki Mateusz (Jaguar Gdańsk), Puścikowski Igor (Arka Gdynia SI), Babś Krzysztof (Arka Gdynia SI), Urbański Kacper (Lechia Gdańsk SA), Kiedrowicz Dawid (Chojniczanka Chojnice), Madej Kacper (Chojniczanka Chojnice), Krajewski Marcel (Arka Gdynia SI) Łyszkiewicz Adrian (Arka Gdynia SI)
Rezerwowi:Oliwier Zych (Arka Gdynia SI), Kula Bartosz (Jaguar Gdańsk), Polakow Adrian (Jaguar Gdańsk), Cezary Stolz (UKS Dragon Bojano), Przemysław Andrasz (Lechia Gdańsk SA), Kościów Jakub (Arka Gdynia SI), Wireński Jakub (Jaguar Gdańsk)

Mecz pomiędzy Pomorskim ZPN a Kujawsko-Pomorskim ZPN był bardzo istotny ze względu na udział w czerwcowych finałach. Zespół z Pomorza musiał spotkanie wygrać i liczyć na korzystny rezultat w drugim spotkaniu. Początek ułożył się po myśli gospodarzy, bo już w 3 minucie przytomnie w polu karnym zachował się Igor Puścikowski i silnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Radość nie trwała długo, bo 6 minut później składną akcję przeprowadzili zawodnicy z Kujaw i wyrównali stan gry. W 15 minucie ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze. Z dystansu uderzał Marcel Krajewski, a do sparowanej przez bramkarza piłki najszybciej dopadł Krzysztof Babś i umieścił ją w bramce. Do końca pierwszej połowy przewagę osiągnęli rywale, jednak wynik nie uległ zmianie. Po przerwie gospodarze przejęli inicjatywę i stwarzali co raz to groźniejsze akcje. W 62 minucie do rzutu wolnego podszedł Krzysztof Babś i świetnym strzałem podwyższył wynik meczu. Chwilę później Kacper Urbańskiw sytuacji sam na sam pokonał bramkarza przyjezdnych i ustalił wynik spotkania.