Zwycięstwo kadry Pomorskiego ZPN U-14 z Kujawsko-Pomorskim ZPN

Kadra Pomorskiego ZPN wygrała 5:2 z Kujawsko-Pomorskim ZPN w ramach rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Deyny. Po dwóch kolejkach nasi zawodnicy plasują się na drugim miejscu w grupie.

Pomorski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 5:2 (0:1)
Bramki: Kacper Cwajda, Hubert Gemba, Maciej Kowalski, Patryk Jarnot, Filip Wiśniewski

Pomorski ZPN: Jakub Zieliński (Jaguar Gdańsk) - Kacper Czernowałów (UKS Lotos Gdańsk), Maciej Kowalski (SI Arka Gdynia), Natan Sobiech (Lechia Gdańsk), Jeremi Iwanicki - kpt. (Lechia Gdańsk) - Kacper Cwajda (UKS Lotos Gdańsk), Alan Łodożyński (Lechia Gdańsk), Filip Szymański (Jaguar Gdańsk) - Igor Hasa (UKS Lotos Gdańsk), Hubert Gemba (SAP Sopot), Oliwier Sak (Lechia Gdańsk)

Grali również: Wiktor Pionk (Jaguar Gdańsk), Filip Wiśniewski (Olimpijczyk Kwakowo), Patryk Jarnot (SI Arka Gdynia), Adam Gdaniec (Radunia Stężyca), Adam Giedrys (SI Arka Gdynia), Oskar Sas (Jaguar Gdańsk), Radosław Kulesza (Jaguar Gdańsk)

Łukasz Godlewski: W pierwszej połowie spotkania przeciwnik z Kujaw dominował w grze, dokumentując przewagę zdobytą bramką. W pierwszych czterdziestu minutach mieliśmy problem z otwarciem gry od bramki ze względu na dużą ilość długich podań przenoszących grę do strefy wysokiej oraz zbyt małą liczbę zawodników uczestniczących w fazie atakowania na połowie przeciwnika. Po przerwie nasi zawodnicy zdecydowanie zmienili obraz gry. W pierwszych pięciu minutach doszliśmy do sytuacji pod bramką przeciwnika. Zdobyliśmy dwie bramki w pierwszej części drugiej połowy, co wpłynęło na obszar mentalny młodych zawodników z województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na boisku zrobiło się więcej miejsca, a dobre zmiany zawodników wchodzących z ławki pozwoliły nam na kolejne sytuacje bramkowe i trzecią bramkę. Pod koniec meczu zabrakło u naszych zawodników konsekwencji w bronieniu i straciliśmy bramkę kontaktową. Rywale stworzyli dogodną sytuację, by doprowadzić do remisu, jednak dobrze zareagował nasz bramkarz. W ostatnich minutach meczu zdobyliśmy kolejne dwie bramki po ofensywnych akcjach w bocznych sektorach boiska. Zakończyliśmy trudny mecz okazałym zwycięstwem. Gratulacje dla zawodników za to, że potrafili zmienić sposób gry w drugiej połowie przy niekorzystnym wyniku. Dziękujemy trenerom klubowym oraz rodzicom za poświęcony czas w rozwój zawodników. Za dwa tygodnie kolejny mecz na wysokim poziomie z województwem Warmińsko-Mazurskim, który będzie kolejnym krokiem w rozwoju sportowym.