Zapowiedź finału Pucharu Polski

Już w najbliższą środę o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Malborku zostanie wyłoniony zdobywca Pucharu Polski na szczeblu Wojewódzkim. GKS Przodkowo zmierzy się z KP Starogard Gdański.

Obie drużyny na co dzień grają w III lidze grupie 2. Na kolejkę przed końcem sezonu już wiadomo, że zespół z Przodkowa opuści grono trzecioligowców i zajmie szesnaste miejsce. Starogardzianie zajmują obecnie dziesiątą pozycję i mają jeszcze szansę awansować o jedno miejsce. W miniony weekend KP wygrał w Toruniu z Elaną 3:0 sprawiając tym samym sporą niespodziankę. Do bramki trafiali Dawid Retlewski, Wojciech Zyska i Karol Zieliński. Tym Elana musiała odwołać zaplanowane świętowanie z okazji awansu do II ligi. Losy mistrzostwa rozstrzygną się w ostatniej kolejce. GKS Przodkowo ograł 3:1 innego spadkowicza, Unię Solec Kujawski. Bramki zdobywali Adam Gołuński, Piotr Ruszkul i Tomasz Tuttas. W lidze w bezpośrednich meczach dwukrotnie górą byli starogardzianie. Jesienią KP wygrał z GKS 1:0 (Sebastian Pacek), zaś wiosną wysokie zwycięstwo 6:1 (2 Dawid Retlewski, 2 Dawid Katerla, Kacper Łazaj, Bernard Powszuk – Tomasz Tuttas).

Droga do finału obu drużyn.
IV runda: Szarża Kronanty – KP Starogard Gdański 1:9
V runda: Orzeł Gołubie – KP Starogard Gdański 1:2
1/8 finału: wolny los
¼ finału: Sokół Zblewo – KP Starogard Gdański 0:2
½ finału: KP Starogard Gdański – Bałtyk Gdynia 3:0 wo. (na boisku 1:4)

IV runda: GKS Przodkowo – KS Kamienica Królewska 4:0
V runda: Chojniczanka II Chojnice – GKS Przodkowo 3:4
1/8 finału: Gryf Słupsk – GKS Przodkowo 2:2 k.5:6
¼ finału: Pogoń Lębork – GKS Przodkowo 1:2 po dogrywce
½ finału: SAP Sopot – GKS Przodkowo 0:1

GKS Przodkowo po trzech latach ponownie zagra w finale Pucharu Polski. W 2015 roku zespół GKS przegrał w finale z Rodłem Kwidzyn 2:1. Czy po puchar sięgnie GKS Przodkowo, dla którego trofeum będzie otarciem łez po nieudanym sezonie ligowym? Czy może KP Starogard Gdański na dziesięciolecie istnienia klubu sprawi sobie miły prezent? Dowiemy się już w środę. Zapraszamy na mecz finałowy!

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl