Za nami wojewódzki finał „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

W dniach 16-18.04.2018 r. na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Traugutta 29 odbyły się finały województwa pomorskiego XVIII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Podczas trzech dni przeszło 1000 dzieci rywalizowało o miano najlepszej drużyny w regionie. W zgodnej opinii gości oraz ekspertów, turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a dzieci miały okazję w atmosferze fair-play, sprawdzić się ze swoimi rówieśnikami ze wszystkich 20 powiatów naszego województwa. Jak co roku turniej przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze i przyniósł wiele emocji młodym piłkarkom, piłkarzom oraz ich rodzicom.

Do dyspozycji uczestników było osiem boisk na których trenują między innymi zawodnicy ekstraklasowej Lechii Gdańsk. W przerwach, dzieci mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych między innymi przez firmę R-Gol i firmę Electrolux, które wspierają nasz turniej. Niespodziankę dla najbardziej zaangażowanych drużyn przygotowało miasto Gdańsk, wyróżniając ich upominkami w postacie worka z piłkami.

Pierwszego dnia rywalizowały zespoły z kategorii U12 dziewcząt i chłopców. Po niezwykle zaciętym finale pierwsze miejsce wśród chłopców zajął zespół U2 Bytów pokonując w finale SP Sierakowice, a rywalizację o trzecie miejsce wygrał zespół UKS Olimpijczyk Kwakowo pokonując UKS Jedynkę Reda. W finale dziewczyn zwyciężyły zawodniczki „Dziewczyn z Kalisza” pokonując GOSRiT Luzino, a na trzeciej pozycji uplasował się zespół Pogoni Walichnowy, który pokonał SP Czyczkowy.

Drugi dzień to rywalizacja dziewczynek i chłopców z kategorii U10. UKS Sparta Sycewice wygrała mecz finałowy z Team Borkowo, a na trzecim stopniu podium zameldował się zespół ULKS U2 Bytów, który pokonał JFA Przechlewo. Dziewczynki z Feniksa Kramarzyny pokonały w finale Five Malbork, a zespół z Łebuni Trąbki Wielki, zajmując miejsce trzecie.

Ostatniego dnia rywalizowały zespoły z kategorii wiekowej U8. Tam prym wśród chłopców wiódł zespół AMO Tczew, który w meczu o pierwsze miejsce pokonał SP 4 Pruszcz. Trzecie miejsce zajął zespół UKS Jedynka Reda, który pokonał FA Niebieskich. Pierwsze miejsce w kategorii U8 dziewczynek zajął zespół UKS Five Malbork, który w finale pokonał SP 48 Gdańsk. Trzecie miejsce zajął zespół Feniks Kramarzyny, a czwarte Kaperki Puck.

U12 chłopcy
1. U2 Bytów
2. SP Sierakowice
3. UKS Olimpijczyk Kwakowo
4. UKS Jedynka Reda

Najlepsi zawodnicy: bramkarz - Tymoteusz Labuda (SP Sierakowice), zawodnik - Igor Szyszło (U2 Bytów), strzelec - Kacper Protaz (UKS Olimpijczyk Kwakowo)

U12 dziewczynki
1. Dziewczyny z Kalisza
2. GOSRiT Luzino
3. Pogoń Walichnowy
4. SP Czyczkowy

Najlepsze zawodniczki: bramkarka - Samulea Landowska (GOSRiT Luzino), zawodniczka - Aleksandra Lietke (Dziewczyny z Kalisza), strzelczyni - Wanesa Świdlińska (Pogoń Walichnowy)

U10 chłopcy
1. UKS Sparta Sycewice
2. Team Borkowo
3. ULKS U2 Bytów
4. JFA Przechlewo

Najlepsi zawodnicy: bramkarz - Damian Skierka (Team Borkowo), zawodnik - Szymon Ignatowicz (UKS Sparta Sycewice), strzelec - Olaf Mudyń (ULKS U2 Bytów)

U10 dziewczynki
1. Feniks Kramarzyny
2. Five Malbork
3. Łebunia
4. Trąbki Wielkie

Najlepsze zawodniczki: bramkarka - Wiktoria Gafke (Łebunia), zawodniczka - Kaja Płotka (Five Malbork), strzelczyni - Magdalena Sokół (Feniks Kramarzyny)

U8 chłopcy
1. AMO Tczew
2. SP 4 Pruszcz
3. UKS Jedynka Reda
4. FA Niebiescy

Najlepsi zawodnicy: bramkarz - Ignacy Stencel (AMO Tczew), zawodnik - Wiktor Wysmyk (SP 4 Pruszcz), strzelec - Michał Walczewski (UKS Jedynka Reda)

U8 dziewczynki
1. UKS FIVE Malbork
2. SP 48 Gdańsk
3. Feniks Kramarzyny
4. Kaperki Puck

Najlepsze zawodniczki: bramkarka - Sandra Ostrowska (Feniks Kramarzyny), zawodniczka - Zuzanna Skowrońska (SP 48 Gdańsk), strzelczyni - Oliwia Karpińska (UKS FIVE Malbork)