Za nami warsztaty dla trenerów bramkarzy

W dniu 11 czerwca 2019 roku w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbyły się zorganizowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej warsztaty szkoleniowe pt. "Szkolenie bramkarza na etapie treningu ukierunkowanego".

Ponad 60-osobowa grupa trenerek i trenerów z woj. pomorskiego, zajmujących się na co dzień trenowaniem bramkarzy, miała okazję wysłuchać wykładu i obejrzeć pokazowe zajęcia treningowe poprowadzone przez Michała Chamerę - trenera licencjonowanego UEFA A i UEFA Goalkeeper, wychowanka Bałtyku Gdynia, byłego bramkarza profesjonalnego grającego m.in. w Bałtyku Gdynia, Arce Gdynia, Polonii Warszawa, Piaście Gliwice i Brabrand IF (Dania), szkoleniowca bramkarzy m.in. w Arce Gdynia, Drutex-Bytovii Bytów oraz Muaither Sport Club i Aspire Academy (Katar) oraz już od jutra dzielącego się swoją wiedzą i doświadczeniem z zawodnikami Lecha Poznań.

W pierwszej części warsztatów, w niezwykle interesującej prelekcji, trener Chamera wskazał najważniejsze elementy występujące w treningu bramkarzy, a swoje wywody „okraszał” filmowymi przykładami działań bramkarzy najwyższego poziomu sportowego. Szczególną uwagę zwrócił na te aspekty przygotowania motorycznego, techniczno-taktycznego i mentalnego, które powinny dominować w treningu młodych bramkarzy na etapie przygotowania ukierunkowanego.

Po wykładzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią, w asyście trenera Łukasza Skowrona i trzech młodych bramkarzy - Uzarka Mateusza (Pomezania Malbork), Ryszewskiego Mateusza (Jaguar Gdańsk), Kałduńskiego Bartłomieja, nowy trener bramkarzy Lecha Poznań przeprowadził pokazowe zajęcia praktyczne. Było to niezwykle cenne doświadczenie dla uczestników szkolenia, gdyż trener Chamera, prezentując wybrane zagadnienia z treningu motorycznego i techniczno-taktycznego skupiał się na przekazywaniu wskazań metodycznych dotyczących kształtowania poszczególnych zdolności motorycznych oraz nauczania i doskonalenia wybranych działań bramkarzy.

Po zajęciach odbyła się krótka dyskusja i wymiana poglądów dotyczących nie tylko szkolenia bramkarzy.


Andrzej Szwarc
Wiceprezes ds. Szkolenia Pomorskiego ZPN

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl