Wyniki II rundy Pucharu Polski

Dogrywki, rzuty karne, wysokie wygrane, jedna wręcz olbrzymia. To wszystko zawierają w sobie rozgrywki Pucharu Polski. Przedstawiamy wyniki II rundy.

Gdańsk

Podsumowanie rozgrywek na gdańskim terenie należy zacząć od pogromu niezrzeszonej drużyny Nadmorskiej Ligi Szóstek. 22 gole wbili Unii 1922 Tczew. Najczęściej do siatki trafiał Michał Kajak, autor pięciu bramek. Jedną bramkę mniej zdobyli Grzegorz Niciński i Mateusz Szerechan. Być może ten wynik zakrawa o jakiś rekord… Zespół NL6 zapowiadał, że jeszcze nie odkrył swoich wszystkich kart.

Obie chojnickie drużyny z awansem do III rundy. Rezerwy Chojniczanki rozstrzygnęły mecz w dogrywce strzelając bramkę na 2:1. Z kolei Kolejarz uporał się 7:4 z Drzewiarzem Szlachta. Co ciekawe, wszystkie 11 bramek padło w drugiej połowie spotkania.

Sporo emocji miało miejsce w Bożympolu Wielkim. Miejscowy Sokół podejmował LZS Bojano. Huśtawka nastrojów wahała się w obie strony. Dwukrotnie prowadzenie obejmowali gospodarze. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy Bojano doprowadziło do wyrównania. Zaraz na początku dogrywki goście wyszli na prowadzenie. To jednak nie wszystko. W ostatniej minucie dogrywki Sokół doprowadził do remisu i o awansie miały zadecydować rzuty karne. Te ostatecznie lepiej wykonywali miejscowi i z awansu cieszył się Sokół.

Rzuty karne były również potrzebne w meczu Sztormu III Kosakowo z Celtikiem Reda. Sztorm swoje nadzieje na awans przedłużył w końcówce meczu doprowadzając do remisu w 89. minucie. Jedenastki lepiej wykonywali zawodnicy z Redy.

Wręcz w pojedynkę z drużyną Exclusive Sport Osiczanka Osice rozprawił się zawodnik Gedanii II Gdańsk – Karol Styś, który strzelił rywalom 6 bramek, a wynik brzmiał 6:1.

Chojniczanka II Chojnice (Junior A) - Unia Presto Stal Klawkowo (B) 2:1
22’ 1:0 – Mateusz Remiszka
58’ 1:1 – Mateusz Kozłowski (k.)
103’ 2:1 – Adrian Kosmala

MKP Drzewiarz Szlachta (B) - Kolejarz Chojnice (A) 4:7
49’ 0:1 – Jakub Jędrzejewski
50’ 0:2 – Tomasz Lewandowski (sam.)
61’ 1:2 – Bogdan Czaja
64’ 1:3 – Tobiasz Sawa
69’ 1:4 – Jakub Kozłowski
72’ 1:5 – Szymon Czekierda
74’ 1:6 – Jakub Kozłowski
77’ 1:7 – Maciej Rekowski
81’ 2:7 – Adrian Loryński
85’ 3:7 – Adrian Loryński
89’ 4:7 – Tomasz Krzemiński

Kaszuby Połchowo (B) - Klif Chłapowo (A) 0:1
87’ 0:1 – Dawid Adrian

Sokół Bożepole Wielkie (A) - LZS Bojano (A) 2:2 (dogr. 1:1, k. 6:5)
31’ 1:0 – Adam Styn
33’ 1:1 – Kamil Krawczyk
73’ 2:1 – Szymon Wydrowski
90+3’ 2:2 – Wiktor Sikora
dogrywka
92’ 2:3 – Grzegorz Sikorski (k.)
120’ 3:3 – Grzegorz Waszkiniel

Huragan Smolno (B) - Start Mrzezino (A) 0:1
74’ 0:1 – Marcin Bastubba (k.)

Sztorm III Kosakowo (Junior A) - Celtic Reda (B) 3:3 (k. 3:5)
22’ 1:0 – Dorian Nikelski
25’ 1:1 – Mateusz Chmura
53’ 2:1 – Jakub Kurdziel
56’ 2:2 – Mateusz Białk (k.)
64’ 2:3 – Mateusz Białk
89’ 3:3 – Marek Stefanowski

Wicher Wierzchucino (A) - KTS-K Wikęd II Luzino (A) 2:8
8’ 0:1 – Mateusz Rhode (k.)
11’ 0:2 – Mateusz Rhode
44’ 0:3 – Marcin Kędziora
56’ 1:3 – Marek Jank
58’ 1:4 – Karol Mirowski
63’ 1:5 – Mateusz Rhode (k.)
65’ 1:6 – Daniel Formela
73’ 1:7 – Łukasz Michałek
75’ 1:8 – Łukasz Michałek
80’ 2:8 – Tomasz Wrzeszczyński

Hanza Lider Lniska (niezrzeszeni) - LKP Nowa Karczma (A) 3:1
7’ 1:0 – Gustaw Ohler
12’ 2:0 – Jakub Zaborowski
31’ 2:1 – Dariusz Bobrowski
86’ 3:1 – Szymon Hołowienko

Orzeł Straszyn (A) - Amator Kiełpino (A) 1:2
16’ 0:1 – Karol Kosek
23’ 0:2 – Dawid Lamk
80’ 1:2 – Piotr Patyna

Gryf Goręczyno (B) - Radunia II Stężyca (A) 0:3
65’ 0:1 – Jakub Kafarski
71’ 0:2 – Damian Gębiś
85’ 0:3 – Karol Akerman

Olimpic Gdańsk (Junior A) - Sopocki Potok Kamionka (A) 2:3
7’ 0:1 – Filip Śliżewski
14’ 1:1 – Krzysztof Gumiński
17’ 2:1 – Mikołaj Hofman (k.)
33’ 2:2 – Szymon Szyca
79’ 2:3 – Maksymilian Tuźnik

Nadmorska Liga Szóstek (niezrzeszeni) - Unia 1922 Tczew (niezrzeszeni) 22:0
4’ 1:0 – Grzegorz Niciński
6’ 2:0 – Grzegorz Niciński
9’ 3:0 – Łukasz Król
21’ 4:0 – Mateusz Szerechan
29’ 5:0 – Rafał Murawski
31’ 6:0 – Mateusz Szerechan
34’ 7:0 – Mariusz Bieszke
38’ 8:0 – Tomasz Lisowski
41’ 9:0 – Michał Kajak
45’ 10:0 – Grzegorz Niciński
48’ 11:0 – Michał Kajak
57’ 12:0 – Mariusz Bieszke
61’ 13:0 – Arkadiusz Lajewski
66’ 14:0 – Michał Kajak
70’ 15:0 – Michał Kajak
72’ 16:0 – Tomasz Lisowski
73’ 17:0 – Michał Kajak
75’ 18:0 – Mateusz Szerechan
80’ 19:0 – Krzysztof Ziemak
85’ 20:0 – Mateusz Szerechan
86’ 21:0 – Mariusz Bieszke
90’ 22:0 – Grzegorz Niciński

Ogniwo Sopot (A) - Polonia Gdańsk (A) 6:2
10’ 1:0 – Patryk Pomaski
14’ 1:1 – Eryk Białk
29’ 1:2 – Paweł Jakubiak
37’ 2:2 – Przemysław Wielguszewski
40’ 3:2 – Damian Szwed
67’ 4:2 – Przemysław Wielguszewski
70’ 5:2 – Damian Hebda
87’ 6:2 – Oliwier Bławat

Marynarka Wojenna RP (niezrzeszeni) - WKS Lignowy Szlacheckie (B) 1:4
11’ 0:1 – Paweł Seidowski
12’ 1:1 – Abddulrahman Alsubaie
34’ 1:2 – Mateusz Szołtun
68’ 1:3 – Maciej Chyła
84’ 1:4 – Michał Pielecki

GTS Rokitnica (B) - Portowiec Gdańsk (A) 0:4
18’ 0:1 – Krystian Imiński
41’ 0:2 – Dawid Wilichowski
49’ 0:3 – Łukasz Lejman
54’ 0:4 – Krzysztof Puto

Exclusive Sport Osiczanka Osice (B) - Gedania II Gdańsk (A) 1:6
6’ 0:1 – Karol Styś
19’ 0:2 – Karol Styś
33’ 0:3 – Karol Styś
36’ 0:4 – Karol Styś
73’ 1:4 – Dominik Malanowski
79’ 1:5 – Karol Styś
90’ 1:6 – Karol Styś

Huragan Nowe Polaszki (B) - Santana Wielki Klincz (A) 2:2 (dogr. 1:1, k. 2:3)
13’ 1:0 – Bartosz Szyc
23’ 1:1 – Mariusz Główczewski
61’ 2:1 – Mateusz Jelonek
68’ 2:2 – Mateusz Kozikowski
dogrywka
100' 2:3 – Rafał Topka
110’ 3:3 – Dawid Jaszewski

Jaguar II Gdańsk TKKF (B) - Santos Gdańsk (B) 3:0 (walkower, drużyna gości nie stawiła się na meczu)

GKS Żukowo (B) - KS Mściszewice (A) 2:8

Słupsk

Zespół złożony z sędziów z Podokręgu Słupsk pewnie pokonał Rowokół Smołdzina i może szykować formę na III rundę. KS Damnica, Stal Jezierzyce i Granit Kończewo również nie dali szans swoim rywalom pewnie odnosząc zwycięstwa. Kaszubia II Studzienice i Słupia Kobylnica wygrali różnicą jednej bramki. Decydujące gole padały w ostatnich minutach.

Kolegium Sędziów Słupsk (niezrzeszeni) - Rowokół Smołdzino (A) 5:1
11’ 1:0 – Sebastian Wasiuk
19’ 1:1 – Dawid Deresiewicz
21’ 2:1 – Łukasz Jach (k.)
57’ 3:1 – Sebastian Wasiuk
69’ 4:1 – Łukasz Jach (k.)
70’ 5:1 – Hubert Sawicki

Kaszubia II Studzienice (B) - Magic Niezabyszewo (A) 4:3
11’ 0:1 – Kamil Jakubek
13’ 0:2 – Kamil Jakubek
22’ 0:3 – Kamil Jakubek
63’ 1:3 – Mateusz Szultka
74’ 2:3 – Adrian Trzeciakowski
77’ 3:3 – Krystian Kreft
83’ 4:3 – Rafał Soldatke

Zenit Redkowice (A) - KS Damnica (A) 1:7
4’ 0:1 – Krzysztof Wiśniewski (k.)
12’ 0:2 – Krzysztof Golański
45’ 0:3 – Krzysztof Kozłowski
53’ 0:4 – Krystian Wojciechowski
55’ 0:5 – Bartosz Jączyński
65’ 0:6 – Adam Gwóźdź
84’ 1:6 – Błażej Grzenkowicz
88’ 1:7 – Krystian Wojciechowski

Granit Kończewo (B) - Wybrzeże Objazda (A) 4:1
7’ 1:0 – Patryk Roszak
42’ 2:0 – Grzegorz Kośka
68’ 3:0 – Rafał Sosnowski
78’ 4:0 – Rafał Sosnowski
88’ 4:1 – Patryk Blank

Błękitni Motarzyno (B) - Słupia Kobylnica (A) 1:2
23’ 1:0 – Szymon Szczur
29’ 1:1 – Dariusz Kochański
90+1’ 1:2 – Dariusz Kochański

Diament Trzebielino (B) - Stal Jezierzyce (A) 0:4
14’ 0:1 – Tomasz Biel
30’ 0:2 – Adrian Grzelczyk
76’ 0:3 – Michał Dydyna (sam.)
86’ 0:4 – Adrian Grzelczyk

Malbork

Sensacją zapachniało w Nowym Stawie, gdzie Grom II do przerwy przegrywał 0:1 z Wisłą Korzeniewo. Na drugą część meczu do gry zostali delegowani Robert Wesołowski i Tomasz Grabowski, którzy napędzali akcje gospodarzy. W rezultacie Wesołowski z hat-trikiem, a Grom II ze zwycięstwem 5:1.

Grom II Nowy Staw (B) – Wisła Korzeniewo (A) 5:1
40’ 0:1 – Krzysztof Cyrson
52’ 1:1 – Robert Wesołowski
60’ 2:1 – Robert Wesołowski
65’ 3:1 – Tomasz Grabowski
73’ 4:1 – Robert Wesołowski
76’ 5:1 – Dawid Karczewski

Delta Miłoradz (A) – Błękitni Stare Pole (A) 1:1 (k. 4:3)
12’ 1:0 – Damian Śliwka
65’ 1:1 – Dawid Wróblewski

Powiśle Pawlice-Rakowiec (B) – Nogat Malbork (A) 1:2

Olimpia Sztum (A) – Rodło Trzciano (A) 3:0 (walkower, drużyna gości nie stawiła się na meczu)