Wyniki I rundy Pucharu Polski

Za nami I runda rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Nie brakowało zarówno zaciętych spotkań, jak i wysokich zwycięstw. W sumie w 29 spotkaniach strzelono 184 bramki, co daje średnio 6,3 bramki na mecz. W jednym spotkaniu potrzebna była dogrywka. Dwucyfrowy wynik strzelecki zespołu z Biesowic.

Puchar Polski „Gdańsk”

Kilka spotkań było dość jednostronnych. Pewnie awans do II rundy wywalczyli między innymi Marynarka Wojenna RP, KS Wocławy, Wisła Steblewo, Radunia II Stężyca, juniorzy Chojniczanki Chojnice czy Norda Karwia. Wszystkie te drużyny wygrały przewagą minimum czterech bramek. Najwyższy rezultat zanotowała Norda, która nie dała najmniejszych szans Huraganowi Smolno wygrywając 8:0 (hat-trick Jana Fedorowicza).

Emocji nie brakowało między innymi w meczach Nadmorskiej Ligi Szóstek z Jaguarem II Gdańsk czy juniorów Bałtyku Gdynia z OKS Janowo. Ekipa NL6 przegrywała już 0:2, jednak odpowiedź była piorunująca. Trzy gole na przestrzeni pięciu minut wyprowadziły gdynian na prowadzenie. W końcówce spotkania zawodnicy NL6 dołożyli kolejne trafienia i wynikiem 6:3 awansowali do dalszych gier. Na stronie zwycięzców można przeczytać: - To był zdecydowanie najlepszy zespół z jakim przyszło nam rywalizować w pierwszych rundach Pucharu Polski w całej historii naszych występów w tych rozgrywkach - mówili po meczu zawodnicy Nadmorskiej Ligi Szóstek. - Pierwsza połowa nie była do końca dobra w naszym wykonaniu - mówił Janusz Rodziewicz, kierownik drużyny NL6. - Po zmianie stron zobaczyliśmy zespół, jaki chcemy oglądać zawsze! Ale wielkie brawa także dla przeciwnika. Jaguar pokazał się z bardzo dobrej strony.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły meczowi przy ul. Olimpijskiej w Gdyni, gdzie młodzież Bałtyku grała z OKS Janowo. Do przerwy gospodarze w miarę kontrolowali przebieg meczu i schodzili na kwadrans odpoczynku z przewagą dwóch bramek. Początek drugiej połowy należał jednak do gości, którzy strzelając trzy kolejne bramki objęli prowadzenie 6:5. Więcej sił i determinacji wykazał jednak Bałtyk, który w ostatnich minutach zanotował trzy gole i ostatecznie wygrał 8:6. - Ładnie graliśmy piłką, stwarzaliśmy dużo sytuacji, lecz ponownie popełnialiśmy masę błędów, które w konsekwencji zamieniały się na bramki dla przeciwnika. Musimy stanowczo popracować nad grą defensywną. Nie wyobrażam sobie, abyśmy co mecz popełniali takie gafy w obronie, przez które cierpimy. Cieszy fakt, że udało się zwyciężyć mimo tego, że do 82 minuty przegrywaliśmy. Zespół pokazał charakter i za to należą się brawa chłopakom - komentował po meczu Wojciech Konkol, trener drużyny Bałtyku Gdynia z rocznika 2001/02.

Najmniej bramek padło w meczu Piast Majewo kontra Centrum Pelplin. Pelplinianie wygrali 1:0, zaś zawodnicy Piasta nie załamują się i w ten oto sposób komentują pucharowy wynik: - Odpadamy z rozgrywek o Puchar Polski niczym polskie drużyny z europejskich rozgrywek. Przegraliśmy z Centrum Pelplin 0:1, więc teraz skupiamy się na lidze. Piast!

Dystansu wobec porażki nie brakowało również zawodnikom Moreny Gdańsk, którzy rywalizowali z Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN. Mimo przewagi ekipy sędziów, na prowadzenie wyszła Morena. Sędziowie jednak dalej realizowali swoje założenia i wyszli na prowadzenie 5:1. Wydawało się, że będzie to spokojne zwycięstwo, jednak ostatnie minuty przyniosły dwie czerwone kartki dla sędziów i dwa gole dla Moreny. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 na korzyść sędziów. Przegrani na swojej stronie internetowej napisali: 90 minut trwała nasza przygoda z Pucharem Polski. Przegraliśmy mecz I rundy z niezrzeszoną drużyną złożoną z grupy sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Sędziowie wygrali z nami 5:3. Mimo wszystko to jednak obciach. Przez wszystkie mecze ligowe powtarzacie wszystkim arbitrom, że nie umieją sędziować. Wiecie, co oni mają prawo powiedzieć po tym meczu?

Puchar Polski „Podokręg Słupski”

Mecze zacięte i wysokie wygrane również miały miejsce w Podokręgu Słupskim. Dogrywki do rozstrzygnięcia meczu potrzebowali Urania i Czarni. W 113 minucie Adam Łaskawiec (Czarni Czarne) strzelił swojego drugiego gola w meczu i dzięki temu jego zespół wygrywając 2:1 awansował do kolejnej rundy.

Słupia Charnowo mimo prowadzenia 3:0 do przerwy najadła się sporo nerwów, bowiem po zmianie stron Rowokół strzelił dwie bramki (Andrzej Czerwczak 63’ Mariusz Wójtowicz 75’). Do końca meczu pozostawał kwadrans, jednak ekipie ze Smołdzina nie udało się doprowadzić do dogrywki.

Wysoko wygrała Kaszubua Studzienice 6:1 z WKS Nożyno. Trzy bramki strzelił Rafał Soldatke. Z kolei Bieliński Czarna Dąbrówka zaaplikował osiem bramek rywalom z miejscowości Kołczygłowy. Na listę strzelców wpisało się sześciu zawodników. Po dwie bramki strzelili Jędrzej Narloch i Dawid Wdowczyk. Najwięcej bramek spośród wszystkich spotkań I rundy strzeliło Echo Biesowice – aż 14! Zespół prowadzony przez trenera Roberta Piaseckiego rozgromił Sokół Kuleszewo. Na listę strzelców pięciokrotnie wpisał się Sebastian Marszałek. Trzy trafienia dołożył Dawid Kiljan. Po dwa gole strzelili Robert Piasecki i Mariusz Bednarek zaś po jednym Bartosz Niedzielski i Adrian Paszotka-Lipiński.

Puchar Polski „Podokręg Malbork”

Rozgrywki pucharowe w Podokręgu Malborskim również obfitowały w wiele bramek. Tęcza Szropy, a dokładnie Kamil Citowicz rozprawił się z Rodłem Trzciano. Citowicz strzelił aż sześć bramek. Dwie kolejne dołożyli Jakub Czwerenko i Piotr Gałecki. Po 70 minutach gry było 8:0 i wtedy do ataku przystąpili zawodnicy Rodła. Odpowiedzieli czterema bramkami i mecz zakończył się wynikiem 8:4.

Tylko w pierwszej połowie Jurand Lasowice Wielkie był równorzędnym rywalem dla Delty Miłoradz. Do przerwy na tablicy wyników było 1:1. Druga odsłona meczu to dominacja Delty, która strzeliła 5 bramek. Trzy z nich wpadły w minutach 87, 88, 89.

Błękitni Stare Pole – Olimpia Sztum 0:5
Wisła Korzeniewo – Relax Ryjewo 2:4
Tęcza Szropy – Rodło Trzciano 8:4
Jurand Lasowice Wielkie – Delta Miłoradz 1:6
Lisovia Lisewo – Ruch Gościszewo 1:3.

Losowanie II rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim odbędzie się w poniedziałek 27 sierpnia. W II rundzie do gry wkroczą drużyny z klasy A, które zgłosiły chęć walki w tych rozgrywkach.