W najbliższą sobotę odbędzie się Benefis Lecha Kulwickiego

Już w najbliższą sobotę na stadionie przy Traugutta 29 odbędzie się Benefis Lecha Kulwickiego.

Zaczniemy meczem drużyn AMO Gdańsk vs AMO Tczew. Drużyny wybiegną na murawę o godz. 17.00

Godzinę później naprzeciw siebie staną Oldboje Lechii Gdańsk i Przyjaciele „Jadzi”. Tak naprawdę obie drużyny składają się z przyjaciół Lecha Kulwickiego, który wspólnie z Pomorskim ZPN zaprosił na tę okoliczności wiele zasłużonych – zwłaszcza dla gdańskiej Lechii postaci.

W przerwie meczu licytować będziemy koszulki reprezentacji – koszulka z podpisami kadrowiczów i trenera Nawałki (prosto z Juraty), koszulka z podpisem Zbigniewa Bońka oraz koszulka z podpisem Kamila Glika. Kibice będą mogli wesprzeć działalność Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”.

Przypominamy, że wstęp na Benefis jest nieodpłatny – darmowe wejściówki będą do odbioru w kasach stadionu w dniu meczu od godziny 16.30.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o wydarzeniu pod linkiem: http://www.pomorski-zpn.pl/aktualnosci/benefis-lecha-kulwickiego

Poniżej znajdą Państwo informacje o działalności fundacji:

Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Starogardzie Gdańskim rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2017 roku. Świadczymy nieodpłatną, kompleksową pomoc dzieciom krzywdzonym. W skład zespołu wchodzą psycholodzy, terapeuci, radca prawny, lekarz psychiatra, pediatra. Prowadzimy współpracę z Sądem Rejonowym, Prokuraturą Rejonową, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Komendą Powiatową Policji oraz placówkami oświatowymi.

Głównym założeniem CPD FDDS jest współpraca interdyscyplinarna na rzecz dziecka z poszanowaniem jego praw i podmiotowości. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży do 18 roku życia oraz ich niekrzywdzących rodziców i opiekunów.Naszymi podopiecznymi są dzieci i młodzież krzywdzone fizycznie, psychicznie i wykorzystane seksualnie bądź zagrożone krzywdzeniem.

Większość naszych podopiecznych uczestniczy w procedurach karnych. Dysponujemy pokojem przesłuchań, który wyposażony jest zgodnie z obowiązującymi standardami. W celu zapewnienia optymalnych dla dziecka warunków uczestnictwa w procedurach karnych, biegli psycholodzy i pracownicy Centrum przygotowują dzieci i młodzież do procedury przesłuchania. Jest to niezbędny element w pracy z dzieckiem, dający poczucie bezpieczeństwa oraz chroniący przed kolejną traumą.

Już po kilku miesiącach funkcjonowania Centrum okazało się, że ilość zgłoszeń dotyczących krzywdzenia dzieci jest bardzo duża, a nasze warunki lokalowe niewystarczające. Dzięki przychylności władz miasta otrzymaliśmy zgodę na zaadoptowanie nowych pomieszczeń, które wymagają kompleksowych prac remontowo-adaptacyjnych. Naszym marzeniem jest rozpoczęcie tychże prac na początku przyszłego roku, by jak najszybciej móc zapewnić pomoc dzieciom.

Zwracamy się do Państwa z prośbą, apelując do ludzkiej życzliwości o wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia. Dla nas liczy się każda pomoc.

Link do strony internetowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – www.fdds.pl

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl