UEFA U15 Development - dzień nr 2

W drugim dniu turnieju Rosjanie pokonali Islandię 3:0, zaś Polacy zremisowali z Amerykanami 3:3. Przy remisie wg regulaminu należy przeprowadzić dodatkowo serię rzutów karnych. Te lepiej wykonywali biało-czerwoni.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Nowym Dworze Gdańskim. Islandia spotkała się z Rosją. Rosjanie dosyć pewnie pokonali Islandczyków. Szybko wyszli na prowadzenie 1:0. Zaraz po zmianie stron podwyższyli na 2:0 i kontrolowali w pełni pozostałą część meczu. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego oglądaliśmy jeszcze jedną bramkę.

Islandia – Rosja 0:3
0:1 9' Aleksei Baranovskii
0:2 46' Aleksandr Shirokov
0:3 80' Dimitrii Us

<span id="selection-marker-1" class="redactor-selection-marker" data-verified="redactor"></span>

Drugi mecz odbył się w Malborku. Spotkanie szczególnie w pierwszej połowie było niezwykle emocjonujące i ciekawe. Prowadzenie objęli goście z Ameryki, ale Polacy nie załamali się i szybko odpowiedzieli dwoma bramkami. Akcje przenosiły się z jednego pola karnego na drugie. Druga część pierwszej połowy należała do reprezentacji USA, która strzeliła dwa gole i na przerwę schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie obie drużyny nieco spuściły z tonu. Jedynego gola w drugiej połowie zdobyli Polacy i zgodnie z regulaminem potrzebne były rzuty karne, w których nasi rodacy wygrali 6:5.

4. Islandia 1 1:5

Trzecia kolejka gier obędzie się w piątek 25 października. O godzinie 10:00 w Malborku zagrają o zwycięstwo w turnieju reprezentacje Rosji i USA. O godzinie 12:00 w Nowym Dworze Gdańskim Polska zagra z Islandią.