fot. uefa_-0-0-0-0-1489500279

Rozpoczęcie kursów trenerskich UEFA w nowej formule

Od stycznia 2017 rozpoczęła się nowa formuła aplikowania na kursy trenerskie UEFA organizowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej.


​​Kliknij aby pobrać INSTRUKCJĘ REJESTRACJI NA KURS TRENERSKI

Już w marcu kończą się dwa kursy UEFA C w Gdańsku. Zajęcia odbywały się na obiektach Gedanii 1922 Gdańsk. Trenerzy w jednym miejscu mogli skorzystać z sali multimedialnej do zajęć teoretycznych oraz boiska z otwartą i krytą sztuczną nawierzchnią gdzie odbywały się zajęcia praktyczne. Ponad sześćdziesięciu kursantów przez sześć tygodni kształciło się w zakresie treningu dzieci i młodzieży oraz piłki seniorskiej - amatorskiej pod okiem najlepszych trenerów - edukatorów w regionie.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od stycznia wszystkie kursy organizowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej rejestrowane będą poprzez system pzpn24.pzpn.pl. Dwa kursy UEFA C, które odbywają się na obiektach Gedanii 1922 Gdańsk to tylko wstęp do uruchomienia kolejnych: Zależy nam na otworzeniu jak największej ilości kursów, tak aby zaspokoić potrzeby trenerów w naszym województwie - mówi Tomasz Borkowski, trener edukator PZPN, kierownik kursów Pomorskiego ZPN. - Wsłuchujemy się w głosy trenerów i prezesów. Nie otworzymy żadnego kursu jeśli nie będzie na niego zapotrzebowania dlatego tak bardzo zależy nam na komunikacji ze środowiskiem trenerskim i każdą informację traktujemy priorytetowo. Otworzyliśmy adres email kursy.uefa@pomorski-zpn.pl gdzie przyjmujemy wszystkie pytania apropos kursów.

Dwa kursy, które odbywają się przy ulicy Hallera 201 tworzone były zgodnie z celami i założeniami programowymi zatwierdzonymi przez Komisję Techniczną Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Szkołę Trenerów PZPN. - Stawiamy na jakość. Zależy nam na jak najwyższym poziomie naszych kursów. Dbamy o to aby merytoryczna część  szła w parze z odpowiednią infrastrukturą i organizacją zajęć - dodaje Borkowski.

Jednak największe zmiany zaszły w sposobie rejestracji na kurs. Od teraz, cała rejestracja odbywać się będzie internetowo. - Trenerzy będą mogli aplikować na kurs TYLKO za pośrednictwem strony pzpn24.pzpn.pl. Procedura ta będzie jednakowa w całej Polsce - mówi Karol Wasielewski, zastępca kierownika kursów Pomorskiego ZPN. - To zdecydowanie ułatwienie dla trenerów gdyż całą procedurę aplikacji będą mogli dokonać z przed swojego komputera, nie wychodząc z domu. Na podstawie ilości zgłoszeń planujemy kursy w najbliższych miesiącach, dlatego zachęcamy do informowania nas na jakie kursy jest zapotrzebowanie - dodaje Wasielewski.

W razie pytań prosimy o kontakt na adre mailowy kursy.uefa@pomorski-zpn.pl


Tomasz Borkowski

Kierownik Kursów Trenerskich

Pomorskiego Związku Piłki Nożnej