Remis kadry Pomorskiego ZPN 2009 z rówieśnikami z Warmii i Mazur

Dnia 27.05.2021 r. w Starym Polu na głównej płycie boiska trawiastego odbył się mecz Kadry Pomorskiego ZPN z rocznika 2009. Przeciwnikami byli rówieśnicy z Warmii i Mazur.

Całe spotkanie podzielone było na cztery kwarty. Dwie pierwsze trwały 30 minut, natomiast dwie kolejne 20 minut, czyli łącznie chłopcy spędzili na boisku 100 minut.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, które odbyło się dwa miesiące temu, podopieczni trenerów Arkadiusza Janora i Rafała Kaczmarczyka podczas całego meczu stwarzali sporo sytuacji bramkowych, które udało zamienić się na bramki trzykrotnie.

Cieszy fakt, że jest to kolejny mecz, kiedy chłopcy stwarzają sporo sytuacji bramkowych. Nie ustrzegliśmy się również błędów indywidualnych, które zawodnicy z Warmii i Mazur trzykrotnie zamienili na bramki i w konsekwencji mecz zakończył się remisem 3:3. Młodzi gracze muszą popełniać błędy, gdyż jest to normalna rzecz w procesie nauczania. Cała sztuka polega na wyciąganiu wniosków tak, aby każdego dnia być co raz lepszym. Selekcja w tym roczniku cały czas jest otwarta. Już w następnym tygodniu kolejna grupa zawodników będzie miała okazję pokazać swoje umiejętności tym razem w meczu przeciwko drużynie klubowej z rocznika 2008. Bardzo duże słowa podziękowania kierujemy do władz gminy Stare Pole, dyrekcji GOKiS Stare Pole oraz trenerów Macieja Rogowskiego oraz Sylwestra Wiedeńskiego za wkład organizacyjny włożony w przygotowanie spotkania.

Pomorski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 3:3
Bramki: Dorian Sinkiewicz, Wiktor Gurzyński, Eryk Maszota

Pomorski ZPN: Adrian Czerniewicz (Gryf Tczew), Wiktor Stewa (Salos Rumia), Karol Kuderczak (Arka Gdynia), Dawid Balbier (Arka Gdynia), Eryk Maszota (Arka Gdynia), Grzegorz Chrapkowski (JFA Przechlewo), Jan Strzecki (Błękitni Wejherowo), Piotr Krefft (Pogoń Lębork), Oskar Żakowiecki (Lechia Gdańsk), Aleks Gawrysiak (Lechia Gdańsk), Tymon Chudzik (Escola Futbolu), Jan Wolski (Start Miastko), Wiktor Gurzyński (AP Kowale), Dorian Sinkiewicz (AP Kowale), Kacper Gwiazda (Lider Rychnowy), Samuel Zaremba (Grasz Dwumiasto)

Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.