LOTOS Griffin Cup: Radunia Stężyca wygrała turniej eliminacyjny dla rocznika 2008.

Radunia Stężyca wygrała pierwsze zawody w III edycji Turniejów Halowych o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W finale Radunia pokonała AS Piłeczka Pruszcz Gdański. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Champions Kwidzyn, którzy w meczu o trzecie miejsce wygrali z KP Starogard Gdański.

Był to pierwszy turniej eliminacyjny. Do turnieju finałowego oprócz czterech wyżej wymienionych drużyn awansowali również SAP Spopot i Wierzyca Pelplin. To ekipy numer 5 i 6. Drugi turniej eliminacyjny odbędzie się w niedzielę 1 grudnia w Straszynie. Turniej w Straszynie wyłoni kolejnych sześciu finalistów. Stawkę uzupełnią cztery zespoły, które wskaże pion szkolenia Pomorskiego ZPN. Turniej finałowy odbędzie się 1 lutego w Żukowie. Zwycięzca pojedzie do Warszawy na ogólnopolski turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wracając do samego turnieju w Cedrach Wielkich, to nowa piękna hala była dzisiaj świadkiem bardzo emocjonującego turnieju. Poziom sportowy był wyrównany, większość spotkań do samego końca trzymała licznie zgromadzoną widownie w napięciu.

Najlepszy zawodnik: Bartosz Siewiec (Champions Kwidzyn)
Najlepszy bramkarz: Szymon Gołąbko (AS Piłeczka Pruszcz Gd.)
Król strzelców: Igor Kukliński (Radunia Stężyca)

Puchary, medale oraz nagrody wręczał: Marek Gałczyński - członek Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Krzysztof Wilk - trener Kadry Wojewódzkiej rocznika 2008

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju dla Marcina Wojtkiewicza oraz dla Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich.

3. miejsce - Champions Kwidzyn

Sponsorem tytularnym cyklu turniejów LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN jest Grupa LOTOS.

LOTOS

Patronat Medialny nad cyklem turniejów sprawują Radio Gdańsk i Dziennik Bałtycki.

Partnerami technicznymi są Sklep Piłkarski no10.pl i Oshee.